Geçici Olarak Köpek Sahiplendiren Var Mı ?

Köpek sahiplenmek istiyorum ama çok istesem de kalıcı olarak sahiplenemiyorum. Geçici olarak sahiplenebilme olasılığım sizce ne kadar ?

26 CEVAP

izmir_pet

Gecici sahiplenme amacli alinamaz. Sonucta aranizda bi bag olucak. Ozellikle kopekler sahibi hayatinin sonuna kadar unutmaz

izmir_pet

Zor durumda yuva arayan vardir. Sahiplendirilene kadar mecbur bakilir ama zaman gecireyim sonra veririm gibi alinamaz uzgunum:((

Amacım asla bi canı incitmek üzmek değil zor durumda kalıp bakıcı arayan bulabilir miyim diye sormuştum yoksa oyuncak gibi görmüyorum tabiki kendimden çok onların sağlığını düşünüyorum bi köpeğin sevgisini hissetmek bence çok güzel ben de o duyguyu tatmak istedim sadece

Sokak köpeklerini severek de hissediyorum o duyguyu ama bi köpeğe ya da kediye sarılarak huzurla uyumak bambaşka bi his

izmir_pet

Soyledigim gibi gecici yuva arayanlar var. O sekilde bulursaniz olur. Cunku zaten mecburlar. Ama sahiplenen olmazsa size kalirsa onuda goz onunde bulundurun:)

minnoskoss_123

Köpek değil ama kediciğim var. Dönüş yaparsanız mesaj atabilirsiniz bana.

guineapigela

Bende yok ama yasadiginiz yeri ve gecicinyuva yazarsaniz eger internette veya sosyal medyada pek cok ilan gorebilirsiniz :) veya sokaktan da zor durumda olanlara yardimci olmak icin gecici alip sahiplendirebilirsiniz bir onerim :))

izmir_pet

Bu arada sahiplenen olmassa sakin barinaga vermeyin de. Cunku barinaklar getirilen hayvanlarin cogunlugunu olduruyorlarmis. Kalanlar da acliktan oluyolar cogu eziyet cekerek

lokum_british

Ablam baronun hayvan hakları biriminde gönüllü avukat. Zarar görmüş, tedaviye ihtiyacı olan bisürü kedi ve köpeği tedavi ettirdikten/ sokaktan kurtardıktan sonra yuva bulunana kadar gönüllülerin evlerinde tutuyorlar. Siz de böyle birşey yapabilirsiniz, hem yuva bulunana kadar kalacak yerleri olur, hem de siz bu duyguları yaşarsınız. Hatta Instagram'da Zelal Karahan var öğretmen, onunla iletişime geçin bu tarz çok vaka oluyor ona giden. Muş'ta öğretmenlik yapıyor ve orada çoğu insanın inanışına göre köpek haram görüldüğü için bu canlar aç/ sakat bırakılıyorlar. Zelal Hoca da orada elinden geldiğince bu canların beslenmesi, tedavisi için mücaedele ediyor. Özellikle tedavi için İstanbul'a bir canı yolladığı zaman yer bulması çok zor oluyor. Kendisine gönüllü olmak istediğinize dair bir dm atarsanız çok mutlu olacaktır eminim.

Tugbabilginer

Yuva bulunana kadar gönüllü sahiplenebilirsiniz ama onun dışında bi canlıya geçici olarak yuva olmak onun psikolojisini bozar onların da duyguları olduğunu lütfen unutmayalım.

BurcuAyg

Belki sokakta gördüğünüz hasta hayvanları tedavisi yapılıp iyileşene kadar evinizde misafir edebilirsiniz. Hem bakımını da yapmış olursunuz :) ancak bu süre uzarsa size bağlanırlar (siz de ona) ve ayrılmanız üzücü olabilir.

lokum_british Mutlaka ulaşacağım çok teşekkür ederim. Umarım bütün canlara yardımcı olabiliriz.

Bi sahibi olmazsa ben ondan ayrılamam amaaaa keşke sahiplenebilsem

Sürekli yolculuk yaptığım için onu da yollarda süründürmek istemediğim için sahiplenemiyorum kalıcı olarak :( duymuşsunuzdur otobüs yolculuklarına pek dayanıklı olamıyolar kaç tane canı öyle kaybettik

Barınakta köpekleri mi öldürüyolarmış ?