4 Aylık Köpeğim Kendi Yatağına İşiyor Ne Yapmalıyım?

ebrutaskin

Merhabalar , 4 aylık dişi köpeğim yaklaşık 1 aydır bizimle. Tuvalet alışkanlığı için alan sınırlaması yaptık ve alanının içine tuvalet pedi seriyoruz. İlk haftalarda pede yapan köpeğim son 1 haftadır hem pede hem de yatağına çişini yapıyor. Sadece uyku ve dinlenme süresi içerisinde kafesinde tutuyoruz onun dışında evde serbest gezebiliyor. Evin belli bölümlerine de ped koyduk oralara da tuvaletini yapmaya başladı ama yatağına neden yaptığına anlam veremedik , yardım edebilirseniz seviniriz teşekkürler.

3 CEVAP

minnoskoss_123

İdrar kokusu var mı? Belki çiş yerine başka birşey yapmıştır.

CeylanCan

Henüz 4 aylık. Mesanesi tam olarak gelişmemiştir. Daha sık dışarı çıkarmanız gerekiyor. Belli ki o yatağı sizin sandığınızın aksine tuvalet olarak benimsemiş. Bol sirke ile yıkamalısınız. Daha sık çişe çıkmayı ihmal etmeyin.

Bende de 3 aylık yavru var.Yatağına bir iki kere yaptı, hatta benimle yatıyor benim yatağıma da yaptı. Sanırım tutamıyorlar farkında olmadan oluyor.İdrar kokusundan tamamen arındırınca yapmamaya başladı.Büyütene kadar idare edicez sanırım =)