Kedimin Ağzından Salya Akıyor

Smayll

Smayll Bugün 01:15

Merhaba benim bir kedim var erkek kaç yaşında olduğunu bilmiyorum çünkü sokaktan sahiplendiğim bir kedi aşıları vesayre bir bilgim yok şuandada yaptıramıyorum durumum yok
Hayvanları çok seviyorum kedim canı istediği zaman evde istemediği zaman dışarda doğal hayatından alı koymuyorum ama iyide baktiğımı düşünüyorum bu soğukmgünlerde sıcak bi evi ve yemeği var
Kedim dışarda ne yer ne içer bilemem fare falan yediğinede şahit oluyorum engel olaman yaşadığım yer yüzünden dün akşam üstü ağzından yoğun bi şekilde salya akmaya başladı uzayarak ve şıp şıp damlıyodu baya vardı bu akşama doğru yok oldu geçti fibi görünüyo salyası yok ama dün gece aşırıydı hareketleeinde hiç değişiklik yok kedileri kovalıyo oynuyo gözünde çapak yada burun akıntısı yada bi yarası yada huzursuzluğu yada miyavlaması hiç bişiyi yok herzamanki gibi
Sizce aıkıntımıdır bu ne olmuş olabilir dün akşam üstü kemikde yemişti sonrasında olanlar oldu bu bi hastalıkmıdır evimde bebek var hem kedi için hemde bizler için bi riak bi hastalık söz konusu olabilirmi yardımcı olun lütfen

10 CEVAP

batinaydogan1

Kemik kediler için zararlı ama bu salya durumu kemikten olmaz. Bi kaç gün gözlemleyin eğer tekrarlarsa bi veterinere başvurun. Durumunuzu izah edin belki yardımcı olup bakabilirler

Recai44

Yediği bir şeyden olabilir. Eğer devam ederse bi vete falan danışın. Kedinize iç parazit aşısı yaptırabilirsiniz. Çünkü yedikleri çiğ et yani fare vs gibi hayvanlar bazen sıkıntı yapabiliyor. Önlem olarak bu aşıyı yaptırabilirsiniz. Ayrıca sizi tebrik ediyorum . Evinizi bir masum kediye açtığınız ve ona sahip çıktığınız için. Sizin gibi insanların olması bizleri gerçekten mutlu ediyor .

Smayll

Cevabınız için teşşekür ederim internetten araştırdığımda boğazına bişi takıldığında falan böyle bişi olabilceği yazıyor boğazına kemik takılsa salyası akmazmı sizce oğluşumun hiç bişiyi yok çok iyi gözüküyor salyası akarken bile gayet iyi gözüküyordu kusma aksırma hiç bişi yok şuanda salyası da akmıyo durdu artık internetten fördüğüm kadarıyla boğazına kemik falan battığını düşünmüştüm yada ağzını yara yapmıştır belki diyede düşündüm birazda pimpirikliyim uykularım kaçıyo neredeyse bide evimde bebek olduğu için bi hastalık falan bulaşırmı diyede korkuyorum daha önce bi kedi saldırdı bana kuduz aşısı falan olmuştum biraz sıkıntılı bir kaç ay geçirdim açıkcası biraz böyle hastalık bulaşır eder diyede korkuyorum bide veterinere götüremiyorum malesef oğluşuma bişi olcak diyede aklım çıkıyo çok bağlanıyorum allah korusun bişi olsa çok zor atlatırım
Çok evhamlıyımdır bu kdar hayvan sevgim olmasa belki yaklaşamazdım bile ama canım gibi hayvanlar çok seviyorum

Recai44

İç parazit aşısını tavsiye ederim . Kediniz ve bebeginiz için daha sağlıklı olcaktir . Kediler kolanya gibi şeylere de hassas oluyor . Kemik yiyincede aynı şeyler olabiliyor . Kedinizin iç parazit aşısını yaptirirsaniz evhamlariniz da azalacaktır. Veterinerler bazen çok abartiyorlar su aşıyıda yapın yoksa şu olur bu olur diye . Bence sadece iç parazit kediniz icin yeterli olcaktir .

kedigibiyiz

Merhaba köpekler salyası ile kemiği eritiğ yiyebiliyor ama kediler malesef. Kemik vermeyin bence de. Boğazında bir şeyler kalmış olabilir mi? Nefeste ve genel durumda başka bir problem var mı? Belki o yüzden salya durumu olabilir, sindirimsek şeylerle alakalı. Ama normal bir durum da olabilir tabii. Bir iki gün yemek durumunu kontrol altına alıp gözlemleyin sevgiler

Smayll

Teşekkür ederim öneileriniz için. Yardımcı olmaya çalıştığınız için çok saolun İnşallah salyası devam etmez iyi olur

Smayll

Rahat yemek yiyo rahat nefes alıyo anormal bir durum yok üç yıldır besliyorum üç yıldır nasılsa şuandada öyle sadece salyası akıyordu üç dört saattir geçti akmıyor dün gece çok yoğundu artık kemik vermicem
Ama dün yemişti kuru kemik sonuçta boğazına batmışta olabilir yada yara yapmışta olabilir diye düşünüyorum böyle bi durumda salya akması olurmı? Olursa ondandır
İnşallah normaldir kilosu falan yerinde iştahı var kedimin bi sıkıntısı yok bildiklerinizi paylaşmanız yararımıza olur
Çok teşekkür ederim

2 gün önce ablamın arkadaşı kedi getirdi en fazla 4 - 4.5 haftalık ben evde yokken annemler köfte vermiş dünden beri sadece oturup uyuyor oynamıyor ve kusuyor bu ciddi bişy mi bunu nasıl önleyebilirim

Anonymus552223

Kuduz kolay kolay olmaz merak etmeyin.

siyahbeyaz91

benim erkek kedim var evde beslemiyorum bahçede besliyorum 2gün önce sevmeye gittiğimde ağazından salya akıyordu sildim sonra 2günlügüne misafirliğe gittim geri döndüğümde kedimin dili dışarıda nefes alıyordu bu ne demek? ne yapmalıyım? ve neyden kaynaklanıyor? yazar mısınız?