Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

patoş kedim neden kusuyor?

patkam
patkam

115790


arkadaşlar benim 9 aylık dişi ve kısırlaştırılmış kedim var.....mito marka kuru mamaya geçiş yaptık....fakat 1 haftadır ara ara kusmaya başladı.....lütfen yardımcı olurmusunuz..


7 Cevap

Cinar
Cinar

2708


Geçenlerde biz de kusma problemi yaşadık. Hatta hayvan hastanesine gittik. Yüksek ateş, kusma ve halsizlik vardı. Yediği bir yabancı cisimden kaynaklanmış. Birkaç kusmadan sonra çıkarttı ve rahatladı. Kusmayı inceleyin. Kıl topağı mı, yabancı sizim parçası var mı? Bir de kumunu temizleyip bir bakın dışkısı nasıl? Ona göre tekrar görüşelim.


patkam
patkam

115790


yeşilimsi bi sıvıydı bi ara......bi arada et parçası şeklinde .....dışkısı katı ve normal....


patkam
patkam

115790


su tüketiyor, ancak halsiz, bakışları yorgun.....


Cinar
Cinar

2708


Dışkı yapıyorsa ve parazit yoksa iyi tıkanma yoktur. Geriye iki ihtimal kalıyor... Üşütme veya sert mama değişimleri. Bir mamayı kesip diğerine geçerken alıştırarak yapılmazsa kedi genelde yeterli sıvı alamaz. safra artar. Yaş veya konserve mama ile karıştırarak veya bir öğün birini bir öğün diğerini vererek geçmek lazım. Tabi bu söylediklerim benim şuanki kedi için geçerli değil. O biraz manyakmıdır nedir hiçbir kedi taktiği onda işe yaramıyor. Üşütme ise sıkıntı veterinere danışıp bir ilaca başlarsınız. Belirtiler gençlik hastalığı veya başka korkutucu birşeye benzemiyor.


Cinar
Cinar

2708


Bu cevabı ilk mesajımdaki kıl varmı soruma cevap vermediğinizden kıl değildir diye yazdım. Ama kıl topağı ateş ve halsizlik pek yapmaz genelde.


patkam
patkam

115790


çok çok tşk ederim.....cinar bey...değerli bilgiler için....


hayvansever11
hayvansever11

20


aynen kumuna falan bakın


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
739 Görüntüleme
7 Cevap
2 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor