Patoş Kedim Neden Kusuyor?

patkam

arkadaşlar benim 9 aylık dişi ve kısırlaştırılmış kedim var.....mito marka kuru mamaya geçiş yaptık....fakat 1 haftadır ara ara kusmaya başladı.....lütfen yardımcı olurmusunuz..

7 CEVAP

Cinar

Dışkı yapıyorsa ve parazit yoksa iyi tıkanma yoktur. Geriye iki ihtimal kalıyor... Üşütme veya sert mama değişimleri. Bir mamayı kesip diğerine geçerken alıştırarak yapılmazsa kedi genelde yeterli sıvı alamaz. safra artar. Yaş veya konserve mama ile karıştırarak veya bir öğün birini bir öğün diğerini vererek geçmek lazım. Tabi bu söylediklerim benim şuanki kedi için geçerli değil. O biraz manyakmıdır nedir hiçbir kedi taktiği onda işe yaramıyor. Üşütme ise sıkıntı veterinere danışıp bir ilaca başlarsınız. Belirtiler gençlik hastalığı veya başka korkutucu birşeye benzemiyor.

Cinar

Bu cevabı ilk mesajımdaki kıl varmı soruma cevap vermediğinizden kıl değildir diye yazdım. Ama kıl topağı ateş ve halsizlik pek yapmaz genelde.

Cinar

Geçenlerde biz de kusma problemi yaşadık. Hatta hayvan hastanesine gittik. Yüksek ateş, kusma ve halsizlik vardı. Yediği bir yabancı cisimden kaynaklanmış. Birkaç kusmadan sonra çıkarttı ve rahatladı. Kusmayı inceleyin. Kıl topağı mı, yabancı sizim parçası var mı? Bir de kumunu temizleyip bir bakın dışkısı nasıl? Ona göre tekrar görüşelim.

aynen kumuna falan bakın

patkam

yeşilimsi bi sıvıydı bi ara......bi arada et parçası şeklinde .....dışkısı katı ve normal....

patkam

su tüketiyor, ancak halsiz, bakışları yorgun.....

patkam

çok çok tşk ederim.....cinar bey...değerli bilgiler için....