Kedi Çiftleştirme

Ecerana

Arkadaşlar merhaba. Büyük kedim İncir şuan 10 aylık ve yavaştan kızgınlığa giriyor. Normal de yaşıtlarından gayet kilolu bir kız ama bu döneme girdiği için baya kilo verdi. Normal de kısırlaştıracaktım ama bir kere yavru almak istedim ve çok iyi bir damat da bulduk. Size sorum 10-11 aylık bir kedi çiftlşse sorun olur mu. Bağışıklığı çok güçlü bir kedi dediğim gibi yaşıtlarından gayet sağlıklı duruyor ama yinede tam bir yaşında olmadığı için beni düşündürdü size sormak istedim

8 CEVAP

batinaydogan1

1 yaşından sonra çiftleştirebilirsiniz. Bende kendi kedim için öyle düşünüyorum. Yalnız damat adayının sağlık kontrollerini iyi yaptırın. hastalık bulaştırmasın.

Şu konuya değinmek isterim ki kedi sahiplenmek ile sahiplendiğiniz kedinin yavrusunu da sahiplenmek aynı duygu değil önce bunu bir anlamalısınız. Kişilerin kısırlaştırmama konusun da şahsi fikirlerine saygı göstermek gerekir. Ayrıca sorulan soru dışında verilen cevaplar çok anlamsız.

Ecerana

Şuan kızım hafif Bi kızgınlık geçiriyormuş ilk kızgınlığı olduğu için. İkinci kızgınlığa girince çiftleştirmeyi daha uygun gördük. Cevaplarınız için teşekkür ederim. Ayrıca şunu da söylemek istiyorum herkesin aklı fikri var burda bi çok kez çiftlelştirme ya da kısırlaştırma konusunda konuşuldu. Herkes fikrini söyler ve kararı o canlının sahibi verir çünkü beslediği can için en iyisini düşünecek olan sahibidir tabi ki fikrinizi söyleyebilirsiniz ama lütfen artık kedisini çiftleştirme kararı alan insanlara baskı yapmayın sonuçta bu insanlar yasak bişey yapmıyor sadece doğası gereği olması gerekene izin veriyor yani isteyen kısırlaştırır isteyen çiftkeştirir. Tabi burda üretip üretip satış yapanlara destek çıkmıyorum bunu da belirteyim

Ecerana

Damat da kızım da sağlıklı çok şükür zaten damat adayının sahibi veterinerlik fakültesin de laboratuvar da çalışıyormul aşılarını filan kendim yapıyorum dedi o yüzden elime böyle Bi fırsat geçmişken değerlendirmek istedim

batinaydogan1

O zaman bi 3-4 ay sonra çiftleştirmeniz daha doğru olacaktır :)

Recai44

Çiftlestirebilirsiniz zaten 10 11 aylık bir kedi hamilelik için fiziki ve psikolojik olgunluğa erişmiştir .

Breda

Bütün kedi yavruları ayri harikadir kendi çapında.. Mademki bakabilecek maddi manevi gücünüz var keşke zor durumda sahipsiz hatta annesiz bir yavruyu sahiplenseniz veya sahiplendirseniz..

doren07

1 yaşını geçmesini öneririm hatta 1,5 yaşında daha sağlıklı olur.

Ecerana

Şöyle ki bn zaten iki kedimi de sokaktan sahiplendim aslında kısırlaştıracaktım ama bir kere yavru alıp öyle kısırlaştırmak istedim bir de büyük ihtimal kedimi yazın ablama vericem ayrı eve taşındığın da diğer kedim de yalnız kalmasın diye böyle bişey düşündük