Yavru Bir Siyam Aldım. Tuvaletini Yapmak İçin Kumuna Geldiğinde Ve Tuvaletini Yaparken Miyavl Sebep

birhan

Yavru bir siyam aldım. Tuvaletini yapmak için kumuna geldiğinde ve tuvaletini yaparken miyavlıyor, hatta işi bittikten sonra da bir sure devam ediyor. Tuvaletini yaparken biraz huzursuz gibi, sizce sebebi nedir?

8 CEVAP

Cinar

Bizimki tuvaletin temizlenme vakti gelip te temizlememişsek yapıyor onu. Tuvaleti kaç günde bir temizliyorsunuz ve kum yüksekliği ne kadar bir ona bakın. Bir de tuvaletini yapınca gidip kontrol edin ishal veya pazazit var mı diye.

birhan

Daha 2 gun oldu eve geleli. Kakası gayet normal. Kumu yeni ve tertemiz..

Cinar

Geleli iki gün olmuşsa normaldir. daha yeni tuvalete ve çevreye alışamamıştır. bir iki gün fırsat verin ortam değiştiren kedilerde bu olabiliyor. Bu arada ev değiştirdiğinde maması da değişmiştir muhtemelen bazı mamalar sindirimde sıkıntı yapabiliyor.Süt vermeyin inanilanın aksine kedilere süt verilmez. İnek sütündeki laktoz kediye çok ağır gelir. sütü sulandırıp arada bir çok az verin veya laktozsuz süt alın.

umut61

Siyam kedisi biraz mızmızdır diye biliyorum. Ağzı pek susmaz

ozse

normal abisi siyamlar tam bebek hele bide 2 aylik felansaa her isi nazli yapiyolar

birhan

Tesekkurler

kopukpati

siyamlarda çok karşılaşılan bir durumdur sistit... İdrar yoluyla alakalı bir rahatsızlığı olabilir bence veterinere gösterin...Genelde idrar yaparken o durumda miyavlar çünkü kediler.

aslisrkyy

Benim de siyam kedim var çok normal bir durum normalde miyavladıklarından daha farklı seslerle miyavlayabiliyorlar benimki daha çok yemek yerken yapıyor:)