Kedinin Cinsini Bilen Var Mı?

Ekncic

Merhabalar. Kendisine liva diye sesleniyorum. Yaklaşıl 1aydır benim sokakta buldum.(sahibini hala arıyorum)Sokak kedisi oldugunu düşünmüyorum hareketleri tavırları bi tekir kediyide andırmıyor. Cinsi hakkında bir bilgisi olan var mı?

11 CEVAP

Friolero

Bir konuya alıntı yaparak açıklık getirmek istiyorum :d

Bombay sokaklarda rastlayabileceğiniz bir kedi değildir

Aslında Bombay, dünyada bazı kedi üreticileri ve çevresi dışında pek bilinen ve talep edilen bir kedi ırkı değildir. Ama Türkiye’deki insanların, internette ve sokakta gördüğü her kara kediyi Bombay diye adlandırma merakı sayesinde, çoğu kişi bu kedi ırkının varlığından haberdardır.

Bombay kedisi ırkının dünyada yalnızca birkaç adet üreticisi vardır ve hiçbiri Türkiye’de değildir. Kedi üreticilerinin ve sahiplerinin şecereli kedilerini öylece sokağa bırakabilecekleri fikri de dayanaksızdır.

Bombay kedisi, Siyam ve İran kedileri ile aynı grupta kabul edilen genetik özellikler taşıyan bir soydan geldiğinden, bu kedi ırklarında yaygın olarak görülen bazı ortak davranış biçimleri sergileyebilir.

ALINTIDIR.

Yani siyah renkli bir anadolu kedisi. Ve çok tatlı :)

ayse1310

Evet siyah kedilerin hepsine bombay deyip geçiyoruz zaten veterinerler de bunu yapıyor. Ama bombay özelliği taşıyor fotograftaki diye bombay dedim ben açıkcası. Sarı gözler simsiyah kürk :)

ayse1310

Yoksa tabi ki bombay değil, cins değil ama sarı yuvarlak gözleri olan kara kedilerin hepsi benim için bombay :))))

Friolero

Haklısınız yeliz ve ayşe. Aslında hiçbir farkları yok görüntü olarak.

Ben de bombay diyordum yoksa :) bilgi olsun diye paylaştım öyle.

ayse1310

Güzel olmuş paylaşmanız :)

ayse1310

@ekncic kedi çok güzel bu arada çok severim simsiyah kedileri umarım sahibini bulursunuz

izmir_pet

Zaten sokaktaki hicbiri cins dgl :) tip olarak internette bakinca bombaya benziyor bombay diyoruz:) yoksa zaten hicbiri cins dgl. Aciklk getirmeniz de guzel olmus:)

izmir_pet

Bence guzel oldu cunku hic arastirmamistim ogrenmis olduk:))

Ekncic

Herkese çok teşekkür ederim vakit ayırdıgınız için

ayse1310

Bombay

izmir_pet

Oyy kuzucukkk. Benimkinden o da bombayy:))