Kedimin Irkı-Cinsi Nedir?

bulutusum

Merhaba, kedimi sahiplendiğimde sokakta doğruduğunu ve tekir olduğunu söylediler ama herkes tekir değil diyor, uzun tüylü iri yapılı ne olabilir?

38 CEVAP

furkanozgur

Ben de Maine Coon ile Norveç orman kedisi arasında kaldım

CansuAyg

Kulak kısmını çekip paylaşabilirseniz daha net birşey söyleyebilirim ama benim kedim Norveç orman kedisi pek benzetemedim o yüzden, daha çok yüz yapısı Maine coon gibi geldi bana :)

ayse1310

Kaç aylık ki şuan? Çok iri durmuyor maine coon kadar iri durmuyor yani.

ayse1310

@izmir_pet evet sizin kediniz maine coon kırması tam olarak

sushithecat

Maine coon ya da norveç orman kedisi kırması gibi... bilemedim

bulutusum

Veterinerim karnesine tekir yazmıştı bidahada sormadım, veterinerimi sevmediğim için aşısını yaptırıp çıkıyorum muhabbet etmiyorum.

furkanozgur

Maine Coon olabilir.

ayse1310

Norveç orman kedisi.

izmir_pet

Hahahh:D benimkinin ayni yaaa. İkiz kardesi galiba:D tabi zaten sokaktakiler cakmasi oluyo ama:)) maine coon diyoruzz. İnterete maine coon kirmasi yazin ayni kedi cikicak:)

ayse1310

@bulutusum Kafasını tam düzgün çekebilir misiniz kulakları görünecek şekilde önden

ayse1310

Sibirya kedisi, maine coon ve Norveç orman kedileri birbirine çok benzer sadece maine coonlar çok iri oluyor ve kulakları uzun ve sivri olup tepesinde tam sivrelen noktasında tüyleri oluyor. Maine coon benzetemedim ben. Ama kafasını tam net çekmemişsiniz kafa şekli kulakları falan belli olmuyor olsa kesin bişey derdim. Saydığım üç kedi cinsinden herhangi biri çıkabilir bilmiyorum. Maine coon'a denk gelme ihtimali diğerlerinden daha düşük türkiyede. Norveç orman kedisi her yerde oluyor.

izmir_pet

Yalniz ama arkadasinki de ayni:) kendi kedimi gormus gibi oldum. Biraz yuzunde fark var ama cok benziyo

ayse1310

Maine coon'un ve Norveç orman kedisinin sadece yüzü farklı olur zaten, kulakları falan ve irilik farkı oluyor. O yüzden yüzüne bakmadan bu maine coon demek yanlış yönlendirme olur. Yüzü doğru düzgün görünmüyor. Kare şeklinde yüz ve uzun sivri kulakları olması lazım maine coon dediğimiz kedinin. Ve çok iri boyutlarda olması gerekiyor kaç aylık diye de o sebeple sormuştum.

ayse1310

Kaç aylık kediniz?

bulutusum

1.5 yaşında