Yavru Kedi Tuvalet Eğitimi

dilekz

Merhaba, 3 aylık kedim tuvaletini o an neredeyse oraya yapıyor. Daha önce benzer sorunla karşılaşan biri var mı? Varsa nasıl çözdünüz? Veteriner hekimimize danışarak bir çok yol denedim ancak bir gelişme yok. Her türlü öneri ve tavsiye müthiş işime yarar. Şimdiden teşekkürler.

24 CEVAP

izmir_pet

Yaa olurmu oyle sey. Tuvalet egitimini de alan kisi versin bi zshmet yaa. Boyle dusunucekse sshiplenmssin hic zaten. Bebegind bez takmak nasil zor gelmiyoss kedisine de bakacak baska care yok:) uzulmeyin alisir. Benimkide kucukken bazen saga sola yapiyodu

izmir_pet

Kum nerde duruyo. Belli surekli yaptigi yer varsa kumu oraya koysaniz olmaz mi? Birde kokulu kum mu?

izmir_pet

Yinede siz surekli kumu eseletin ve islak biseyle silip icine koyun hergun

dilekz

Evde olduğum sürece tuvaletini yapacağını anladığımda kuma götürüyorum ancak günün büyük kısmında işteyim akşam eve bi geliyorum sürpriz her yer çiş kaka :) şimdiki kokusuz kum kokulu olanları da almıştım. Tuvaleti geldiği an olduğu yeri kazmaya çalışıyor yapıyor ve kaçıyor hemen o arada yetişebilirsem kuma yaptırabiliyorum ama üstünü örtmüyor o zaman da. Kendisini temizlemesiyle ilgili bir sorun yok gayet güzel yalanıyor

izmir_pet

Gecici sure kedinin oldugu odada kalsin kum. Ornek salonda falan. Gorurse gider saniyorum. Denediniz mi?

saganofe

İç güdüsel olarak koku bırakmamaya çalışması lazım. Doğuştan gelen bir eksiklik var galiba bu yavrucakta. İşiniz gerçekten çok zor.

Tuvaletini hep aynı yerlere mı yapıyor?

batinaydogan1

Kuma alıştırabilirsiniz bi kaç yapmadan sonra alışacaktır. Çişinin kokusunu kuma bırakması lazım ki tekrar oraya yapsın. Tabi bu arada çil yaptığı yerleri iyice temizlemeniz lazım kokusunu unutsun

dilekz

Hekimimiz fizyolojik bir sorunu olmadığını söyledi. Sirke de hak getire asla takmıyor deli gibi siliyorum o yerlere de tekrar yapıyor. Çok çaresiz hissediyorum artık

izmir_pet

Ama banyo soguk olur ve korkabilir sıkılsbilir:(