Köpekler Kedi Yaş Mama Konservesi Yerse Bie Zararı Olur Mu?

Elifmuzeyyen

Merhaba. Sorum şu köpekler kedi konserve mamasi yerse bir zarari olur mu? Benim her pazar beslemeye gittiğim yerler var. Ordakiler için köpek konserve maması gönderdiler sağ olsunlar. Ama gönderimde bir aksilik oldu. Şöyle ki gönderilen konservelerin bir kısmı kedi bir kısmı köpek olunca miktarın tamamlanması için ve köpekler kedi konservesi de yedikleri için kedi konserve gönderilmiş. Şimdi iade etsem hafta sonu nedeniyle hafta içine sarkacak. Ben zaten pazar günü gidicem o nedenle kararsiz kaldim. Araştırdım aslında daha önceden de şimdi de kedi mamalari köpekler için yag ve protein bakimindan fazla olduğu için yağlanma yapıyormuş ancak zaten bunlar sokaktaki yavrular ve yetişkin köpekler. Yani zar zor buluyorlar bu besinleri. O nedenle sorun olmayacağını dusunuyorum ama yine de sormak istiyorum. Okudugum yazılarda da gördüm ki özellikle vurgulanan kedilerin köpek mamasi yememesi nedeni de taurin gibi maddelerin köpek mamalarinda olmamasi ancak kedi mamalarinin köpeklere bilinen zarari kilo alimi. Bunun disinda kedi yas veya kuru mamanin kopeklere zarari olur mu?

3 CEVAP

izmir_pet

Yas kuru ayni mi bilmiyorum o yuzden yanlis yonlendirmek istemsm ama kuru mamalarda oranlarindan dolayi kopeklerin bobreklerini bitirdigini soyluyo benim yemcim diyim. Toptan yeri yani mama yem vs senelerdir alisveris yaptigim.yer

Elifmuzeyyen

@ızmir_pet katkı maddesi yokmuş gönderici ile görüştüm başka yerden gelen kedi mamasini vermicem ama öteki görüştüğüm kişinin söyledigini vericem çünkü yarin beslemeye gidicem sadece kuru mama yetmez zaten az baya. İçeriği ayni katkisiz bildiğimiz et dedi o nedenle onlarin sözüne güvenerek vericem ki zaten onlar bu kumbaranin mucidi yani bu isin içindeler kar amaci guden bir yer değil o nedenle kullanicam ama dediginiz gibi diger markalarin kedi mamasini vermicem sadece kedilere vericem kedi konservesi dediği için

izmir_pet

Ac kalmalarindansa bencede verin ama kuru mamalarda bahsettigim icerdigi proteinleri yaglari vs oranlariyla ilgili. Kalorisi falan daha yuksek oldugundan bobrek sorunlari aciyomus surekli kullanimda. Yas mamalar zaten daha farkli olabilir et oluyo sonucta. Yas mamada cok sorun olcagini sanmam