17 Yaşındaki Bir Genç Hangi Irk Bir Köpekle İlgilenmeli

cankesbaba

tercih yapamadım

11 CEVAP

fenerrsena43

İlk köpeğin olucaksa eğer küçük ırklarla başlayabiilirsiniz barınaklardan sahiplenin

endofbeauty

kedilerin ve kopeklerin hic bir ortagi yok. kediye tuvalet egitimden haric baska nir egitim vermiyorsun. kopege hersey ogretiyorsun. kediden baslamak ve sonra kopege gecmek bence sacma. kucuk irklardan basla. Ama kucuk irk olduguna bakma, bazileri cok dik kafali filan. En kolay egitilen irk mesela corgiler. Yada fransiz bulldog. Normal bulldog da kolaydir, onlarda tek hir huyu var. Herseye dis atiyorlar :D

Tuanakuzey

Golden tavsiye ederim iyi anlasilan ve sakin bir pet kendimce .ama ister kedi ister kopek olsun sorumluluk istiyen bir seydir ilk once kendiniz eminmisiniz pet sahibi olmaya tam ona karar vermeniz gerek bazen hevesle aliniyr bir sure sonra sıkılıp bası bos birakiyorlar ben cok uzuluyorum bu duruma :(

minipati

ilk defa sorumluluk alacaksanız ve kedileri de seviyorsanız, kedi tercih edin. ırkı ne olursa olsun köpeklerin sorumlulukları kedilerden daha fazla. kedi ile başlarsanız daha kolay bir tecrübe olur.
ve satın almayın, sahiplenin.

zeynepozcan

ilk köpeğin olucaksa sakın küçük ırkla başlama bakımı zordur golden retriever öneririm

ilk defa ise bakımı zor olmayan cınslerı tercıh et

Yumak96

Valla Jack Russel Terrier bulursan onların tadından yenmez ;)

Ramazan7

Bir Fransız bulldog bulabilirsen barınaklardan sahiplen daha az mama yer büyük ırklara göre. Çok havlamaz ilgi ister. Akıllıdır. Eğitimi kolaydır. Sosyalleşmesi kolay bir ırktır. Cok artıları var

endofbeauty

Jack Russel terrierler de cok dik kafa. Ilk kopegi icin belki biraz zorlasabilir. Arkadaslar dedigi gibi, fransiz bulldog, inglish bulldog, corgieler filan. Bulldoglarin iste tek sikintisi herseye dis atiyorlar. O konuda cok dik kafalilar, ama heri kalan karakterleri cok sakin, hele fransizlarin. Ama buyuk bir irk istiyorsan goldenlar, labradorlar, ve melezler de cok sakin oluyor genelinde. Hani cinsci degilsen melez kirma da olabilir

Zmstf

Golden retriver

Zmstf

GOLDEN RETRIVER bence ben bulamadim hangi irk banada lazim