Lütfen Bilgilerinizi Benimle Paylaşır Mısınız? Yardıma İhtiyacım Var..

kedos

Baktığım kediciklerden ikisi çok hasta.veterinerle konuştuk ba sülfa ve nervit adlı ilaçlara ve c vitaminine başladık.ağızlarından iltihap akıyor.Öksürüyorlar ve sesleri kısılmış yavrularımın. İstahlari çok yok ama az da olsa yiyorlar.Başka ne yapabilirim? Lütfen bilgilerinizi paylaşır mısınız?Kalın Yazı

10 CEVAP

pistan32

Hasta kedi çorbası(google'a yazarsanız çıkar)yapıp ağızlarına şırıngayla verebilirsiniz.Ne kadar çok yerlerse o kadar dirençli olurlar.

kedos

Bugün gittim biraz hareketlenmislerdi..yanıma geldiler tavuk yediler,ağızlarını temizledim. Çok iyi değiller ama toparlanmaya da başladılar..inşallah daha iyi olacaklar..

bskkrky

Veteriner sorunun ne olduğunu söylemedi mi acaba size

bskkrky

Süt de ishal yapar

kedos

Sütü kestim artık vermiyorum.tavuk vr patateli yumurta yediriyorum.
Baktım hasta kedi çorbasına havuç,patates, tavuk göğsü,pirinç felan var malzemelerinde bu çorbayı diyorsunuz demi?

bskkrky

Rabbim en kısa zamanda şifa versin inşallah. Lütfen bizide bilgilendirin durumları hakkında

Pazartesi günü bende hasta bir kedi buldum hatta yuva arıyoruz salı gününden beri veterinerde kaldı bugün aldık ağzından burnundan salya akıyor hayvanın boğazda iltihap varmış siringayla süt tozu iciriyorum igne yapılıyor serum da aldı nedir bu hayvanların çektiği bilmiyorum inşallah sizinkilerde bizimkilerde bütün hasta hayvanlar iyilesirler :(

kedos

Üst solunum yolu enfeksiyonuymus

bskkrky

Şimdi nasıllar

kedos

İştahları açıldı,bol bol tavuk,mama,yumurta felan götürüyorum. Ağız akıntıları azalmaya başladı. İğneleri de bitti sıcak ve temiz tutmaya çalışıyorum insallah daha iyi olacaklar