Kedime Dokununca Sürekli Elektrik Çarpıyor Neden Olabilir?

TarcinAyse

Bu durum zaman zaman yoğunlaşıyor bazen geçiyor. Bu aralar yine yoğunlaştı. Neden olabilir acaba?

9 CEVAP

saganofe

Başından kuyruğuna kadar elinizi kaldırmadan okşamayın. Kediniz eşyalarınıza, plastik şeylere kendisini sürtüp statik elektrik kazanıyordur. Siz de statik elektrikle yüklenirseniz çarpma olur. Polyester içeren kıyafetler pek tercih etmeyin.

furkanozgur

Tüyleri elektrikleniyordur.

TarcinAyse

Daha biraz önce elimi uzattım burnunu dokundurmasıyla elektrik çarpması bir oldu. Sıkıcı bir durum yaa. Kedimi rahatlıkla sevemiyorum.

furkanozgur

Evet ben de sonradan farkettim. Ahşap tarakla tüylerini tarayabilirsiniz. Belki işinize yarayabilir.

Kedinizin sürtündüğü plastik nesneler (örn. yoga matı gibi) veya üstünüzdeki/evinizdeki polyesterli kumaşlar kedinizin ve sizin statik elektrik yüklenmenize sebep olur. Musluğa dokunarak kendinizi topraklayabilirsiniz. Kedinizin statik elektrik yüklenebileceği nesneleri/kumaşları ortamdan uzaklaştırırsanız bir miktar rahatlarsınız.

furkanozgur

https://petfriends.social/bilgiler/Kedilerde-Elektrik-Carpmasi

Burda okuduğum bilgiye göre kablolar sebep oluyormuş.

furkanozgur

Bu direkt elektrik çarpmasıymış.

TarcinAyse

Evet orda kedinin elektrik akımına kapılma sebebi açıklanmış. Bizdeki durum severken elektriklenme oluşması. Çıt çıt diye ses çıkıyor dokununca

Anonymus552223

Eve nem makinesi alın, cok kuruyunca elektrik daha fazla olur