Hamster Hakkında

Merhaba ben bir hamster aldım yaşlı gibi tüyleri düzensiz ve sürekli kaşıniyor bir kac sorum var yardımcı olursanız sevinirim 1.kasınması normalmi ama sürekli kaşınıyor 2.hep tuvalet kumu üzerinde yatıyor normalmi 3. Tuvalet kumu ne kadar koymaliyım 4.tahmini kaç yaşında

1 CEVAP

Myfurballs

Kısa bir süredir sizinleyse biraz gözlemleyin kafesi kullanma şeklini, mutlaka kendine göre ayarlayacaktır. Ona zaman ve alan tanıyın. Çok değişiklik yapmamaya çalışın,strese girebiliyorlar.Hamsterlar tuvalet eğitimi verilmesi biraz zordur. kendileri belirler. nerede yatıp nerede hacet gidereceğini. Kaşınma dediğiniz olayda aslında temizlenme oluyor, hamsterınız kendini temizliyor. Koyduğunuz tuvalet kumunu temizlenme banyosu olarakta kullanabilir. Tıpkı bazı hayvanların toprakla banyo yapması gibi.Hamster su ile teması olmaması gereken bir hayvandır. Olası bir tüy dökülme kaşınırken ses çıkarma gibi şeyler yapmıyorsa sıkıntı değil. Bunlar benim bildiklerim, Yinede bir veterinere danışmalısınız.