Sokak Kedisi Soguktan Üşütmüş!!!

Kedisvr_

Çok kötü derinden öksürüyor, halsiz gibi bakıyor. (6 aylık) Lütfen iyi gelecek birşeyler söyleyebilir misiniz? Bağışıklığını güçlendirecek, hastalığı atlatmasını sağlayacak neler yapabilirim?? Ve geçici sahiplenmek isteyen çıkarmı acaba, kardeşleri hastalanıp öldü bununda ölmesi an meselesi...

19 CEVAP

ayse1310

1 su bardağı Kefir+ 2 çay kaşığı zerdeçal+biraz karabiber+1 çay kaşığı zeytinyağ+1 çay kaşığı elma sirkesi. Kedi ve köpeklerin bağışıklığını güçlendirici bir içecek. Tavsiye ederim.

Bence siz üyelerin yazdıklarına itibar edin, verdiğiniz linkteki yazarı pek dikkate almayın. Acana'yı bile kötülemiş ama kendisi kedisine hangi mamayı veriyor çok merak ediyorum. Ayrıca mamaların içine ciddi ciddi kül konulduğunu sanıyor, bir de gramajı arttırmak için koyuyorlar yazmış. Onun yerine ben utandım, insan o külün ne demek olduğunu bilmese bile araştırır. Bir yerde de salam verilebileceğini söylemiş. Salam insan sağlığına bile çok zararlıyken bir kediye hiç verilmemesi gerekir üstelik çiğ bir şeyden bahsediyoruz. Özellikle kül hakkında yazdığını gördükten sonra verdiği bütün bilgilerin çöp olduğunu düşünüyorum, hepsini okumadım ama yine de öyle anlattığı kadar bilgili ve tecrübeli birine benzemiyor. Bence dikkate almayın, alırsanız bile temkinli olun. Burdaki yorumlarda çok kaliteli tavsiyeler verilmiş zaten. Ben de imunex önerebilirim. Ama ücret açısından sıkıntı çıkarmayacak bir veteriner bulmanız çok çok daha iyi olacaktır. Çok geçmiş olsun.

EZK

Geçmiş olsun. Bu yüzden kışı sevmiyorum. Bizler bi şekilde caremize bakıyoruz da onların dertlerini anlatacak dilleri bile yok.. :((

Veteriner için durumum yok demişsiniz. Devlete ait hayvan hastaneleri oluyor. İsterseniz bi bakın internetten. Mutlaka size yakın bi yer vardır diye düşünüyorum. Her şeyiyle ilgileniyorlar. Ben gece gitmek zorunda kalmıştım. 20 TL gibi bi ücret alıyorlar. Bi araştırın derim. Allah korusun ciddi bişey de olabilir.

gamzeuzunlar

Veterinere götürseniz keşke. Belki serum takarlar. Daha doğru olmaz mı?

ayse1310

@kedisvr_ farketmez ne kadar içiyorsa o kadar verin

ayse1310

Gözünü ılık çay demi ile silin aklınıza geldikçe. Hemen geçiriyor. Ama birbirine sıçraması diye iki gözünü de silin ayrı ayrı pamuklarla silin silerken de

ayse1310

Onun için bildiğim ilaç yok maalesef

Kedisvr_

Teşekkür ediyorum yinede, iyi akşamlar :)

ayse1310

Rica ederim, iyi akşamlar :)

Friolero

Bağışıklığı için immunex kullanabilirsiniz.

sarikiz

Azitro şurup 2 cc, İmmunex şurup 2cc..Bunlar günde 1 kez..Gözü için de Gentagut damla günde 3 kere ..Ama veteriner görse daha iyi olur yine de

Kedisvr_

Herkese çok teşekkürler. Birde https://seyler.eksisozluk.com/kedi-bakiminda-veterinere-goturmeden-de-yapilacak-alternatif-uyg sitesini buldum.Şu an biraz kafam karıştı açıkçası ne yapmam gerektiğiyle ilgili. Çok fazla bilgi var

Kedisvr_

Bunun tamamını mı vermeliyim, her gün mü vermeliyim?çok teşekkürler. Şu an hasta zaten. Onun için bir soğuk algınlığı ilacı vs. varmıdır verebileceğim?

Kedisvr_

Malesef götürcek gücüm yok

Kedisvr_

Gözünün teki de kırmızılaşmış iltihap kapmış