Kediyi Yıkamak

EmineDuman

Merhaba,
benim oğlum henüz 1,5 aydır bende.Önceki sahibi onu her hafta yıkıyormuş,benim bildiğim kedileri bu kadar sık yıkamak iyi değil hatta sanırım hiç yıkamak gerekmiyor zaten kendisini temizliyor.Bu konuda önerilerinizi rica ederim.Siz kedilerinizi yıkıyormusunuz??

sevgiler

20 CEVAP

lokum_british

7,5 aylık benimki. Hiç yıkamadım, yıkamayı da düşünmüyorum. Kendi kendini temizliyor zaten, mis gibi kokuyor, tüyleri de sağlıklı. Hiç gerek yok bence.

Sarecansu

nasıl yıkıyorsunuz ya ben senede bir iki defa yıkarım ancak oda yazın serinlesin diye ama benimki parçalar beni patilerini bile yıkatmıyor arada kakasına basınca falan yıkayabilene helal olsun. ama yıkanmakta sorun çıkarmayan bir kedinizde olsa asla ayda bir falan yıkamayın zorunda kaldıkça yıkayın

izmir_pet

Benim kedim 8aylk ve cok yikandi malesef ama benden onceki sahiplenenler yikamis:) ben mecbur kalip 2kez yikadim. Senede en fazla 2kez yikanabilir. 1veya 2. Benimki suya bayiliyo kendi istiyo ama asla yikamam surekli. Kesinlikle saglikli dgl. Derisinde kuruluk ve cilt deri hastaliklarina yol acar. Bicok zarari olur hic gerek yok

Sedanurdrl

ben 3 haftada bir yıkıyorum. bence bir sorun olmaz sürekli kendini yalıyor mama kokuyor sürekli öptüğümüz için yıkamak zorunda kalıyoruz.

Cldkgkcs

@Sadanurdrl sorunun size göre değil bilinen gerçeğe göre gelişeğini düşünüyorum ama masum yavru açısından umarım dediğiniz gibi bence (!) de bi sorun olmaz.