Yeni Ortam/ Ev

kedivediger

Öncelikle merhaba, sorum yeni ortam/ ev ile ilgili. Kedim 7-8 aylık, biz bir kaç günlüğüne yazlık eve geçerken, onu geceleri tek bırakmak içime sinmediğinden elbette oda benimle beraber geldi. Ama eve girdiğinden beri sürünür halde (timsah gibi) yürüyor, kendini sevdiriyor ama sanki kaskatı, doğru betimleyemedim ama anladığınızı umuyorum. Bu süreçte ne yapmalıyım? Şimdiden teşekkür ederim.

4 CEVAP

ayse1310

O şekilde yürümesi kendini koruduğu ve gergin olduğunu gösteriyor. Ortam değişiminden kaynaklı. Birden bilmediği, alışık olmadığı bir ortama girdiği için.

batinaydogan1

Bi kaç gün içinde alışacaktır. Hatta belki yarına alışır bilemeyiz :) ama tedirgin olmanız gereken bir durum yok kedilerde yeni bir yere gittiğinde bu tarz tepkiler normal :)

ayse1310

Normal bi'şey yani kediler için bu tepki :D

kedivediger

Cevaplarınız için çok teşekkür edederim. Zaten bir kaç günlüğüne buradayız, umarım biz gitmeden alışır ve burada husursuz olmaz.