Brit Care Lilly Ve Kısır Kedi

mustafaparlak

Uzun zamandır kısır kedime N&D balkabaklı kısır kedi mamasından kullanıyorum çünkü piyasada bence uygun başka bir mama yok. Ama protein oranı fazla gelebilir mi ve artık bu mamadan sıkılmış olabilir mi (hala sorun çıkarmadan yese de) diye düşünmeden edemiyorum. Sizce Brit Care Lilly’i deneyelim mi bu mamada mı kalalım? Ya da bize başka tavsiyeleriniz var mıdır? :)

2 CEVAP

toshi

Kediniz erkek sanırım erkek kedilerde idrar yolları problemi yaşamamak için dikkatli mama seçmek gerek bu konuda protein oranı sorun yaratmaz sorun yaratan mama içeriğindeki kalsiyum, fosfor ve magnezyum oranıdır. Kısır kedilerin kilo problemi oluyor o yüzden yağ oranına da dikkat etmeniz gerekir. Lilly n&d'ye göre oranları daha dengeli ama içeriği çok da güzel değil açıkçası balık unu, kuzu eti unu gibi içerikler barındırıyor aynı markanın brit care missy ürünü daha iyi benim de 2 erkek kedim var şu sıralar mama değişikliği yapmak istediğim için incelediğim bi ürün. Henüz en iyi seçimi yapmış değilim ben de :) sorununuz yoksa n&d ile devam edin bence.

mustafaparlak

Öyle yapacağım galiba, bakalım :)