Kedim Neden Yuvaya Girmiyor, Hasta Olacak

mehmetpara

Merhaba arkadaşlar,

Bir kedi besliyorum dışarda. 2 kez kartondan yuva yaptım birincisinde birkaç gün yattı, ikincisinde sadece bir kez yattı. Ev müstakil bahçeli, ne zaman kapıyı açsam kapının önünde betonda oturuyor ve içeri girmek istiyor. Hasta olacak diye korkuyorum. Eve alma şansım yok.

Yaptığım karton kutudan eve neden birkaç kez girip sonra girmiyor? İçine ısınabileceği birkaç havlu ve yün koyuyorum, mamasını bazen içeri, bazen kutunun önüne koyuyorum. Kapıyı açınca hemen biryelere sürtnmeye başlıyor ve miyavlıyor

6 CEVAP

mehmetpara

GAliba sorun kutunun içine ışık vurmasıymış . Kutuyu ters çevirdim birkaç gündür yatıyor. Ama yine de gece 3 gibi kalkıyor. Bilmiyorum belki uykusunu alıyordur.

Herkese teşekkürler

mehmetpara

Şuanda yatıyor yuvada. Sonra ne oluyoda çıkıyor anlamıyorum.Aslında çok ürkek bir kedi. Diğer kedilerden çok korkuyor, o yüzden mi girmiyor diye de düşünüyorum. diğer kediler gelip bakıyor yuvaya çünkü. Dediğinizi bir deneyeceğim. Yarın bir torba alayım yada şişe bulup doldurayım bakalım.

Çocuklar alıyor olmasın yuvaları

lokum_british

Yok ya başıboş dolaşan çocuk yok ki sokakta, apartman manyakları emekli yöneticilerden şüpheleniyorum ben. İnşallah yakalarım :/

lokum_british

En azından evi koyabileceğiniz bi bahçeniz var ne güzel. Benim yaptığım kedi evleri ertesi güne kalmıyor bile, alıp alıp atıyor vicdansızlar. Daha güvenli olduğunu düşündüğü biyer buluyodur kendine, kaynar olmayan sıcak su torbası ya da pet şişe koymayı deneseniz bi yuvaya. Araba motoruna bile giriyolar sıcak diye, böyle alıştırırsınız belki.

Minnakpatipuki

Catnip koyabilirsiniz yuvaya kedi nanesi de deniyor sanirim. Pet shoplarda oluyor. Biraz alıp yuvanın içine serperseniz ise yarayabilir belki.

Recai44

Yuvayı güvenli bulmuyorsa oraya girmez . Kediler güvenli buldukları yerlerede yatar.