Kedi Sahiplendirme Sorunsalı .

Merhaba 2.5 senedir ilk defa kedi beslemeye başladım ve ilk kedim ankara kedisi idi 5 gün önce bende idi ve sahibi kediye iyi bakmadı için kedi çok hasta idi pireleri vardı kedinin götürdü veterinere götürmedim için kediyi gelip aldı burdan sahiplenmiştim oyuzden sahiplendiniz kedilere ve kişilere dikkat edin lütfen ve insanların da psikolojisini de bozmayın veriyorsanız da:')

19 CEVAP

@Friolero şuan bu gün daha yeni bir erkek tekir kedi sahiplendim ama bu yapilan zoruma gitti için buraya yazmak istedim çünkü her ortamda vicdansız insanlar var

Friolero

Aynı olayı yaşadım.

Aynı şekilde profilimde de görebileceğiniz Cırnik isimli ankara kedisini sahiplendirdim. Aradan 2 ay falan geçti. Kadın bana kediye 1 haftalığına bakar mısın dedi işim çıktı. Tamam dedim aldım. Kedi eve geldikten 1 saat sonra üstünde pireler uçtuğunu fark ettim + çok sağlıksız görünüyordu + kedi mama asla ağzına sürmüyordu. O günde evde ayıptır söylemesi taze fasulye var idi. Fasulyeye saldırdı. Ve ben o kediyi geri vermedim. Asla pişman değilim.

Bence biraz “sahiplendiren” insanların da psikolojisini düşünmek gerek :)

lokum_british

Tamam yanlış anlaşılma olmuş, çocuk oyuncağı değil ki bu ne demek geri alacaktım zaten demeler. 1 günde bile bağlanıyor insan bir cana. Petlebi'ye şikayet yazın isterseniz. Sahiplendiren hesapla iletişime geçsinler, en azından sağlık durumuyla ilgili bilgilendirseydi de o canın da sağlığını da riske atmasaydı.

Friolero

Recai bey siz de fırsattan istifade kedilerinizi sahiplendiriyorsunuz :))):):)) :ddd

lokum_british

Kedi çok hastaydı ve veterinere götürmediğim için aldı diyorsunuz yanlış anlamadıysam. Veterinere gitmesi gerektiği için götürmüş olmasın? Keşke siz götürseydiniz, içine sinmemiştir ölmesinden korkmuştur eski sahibi.

@Minnakpatipuki evet aynen öyle oldu ve ben gece boyunca kedinin başında oturdum ağladım 20 yasindayim ben beni çocuk yerine koydu bakamam muamelesi yaptı kedi bana geldi ilk gün anlamıştım ben pireli ve hasta oldunu şahsın kendine de demiştim zaten

@friolero kediyi ne geri verirdim nede ona zarar verirdim gerçekten çok ama çok merhametli bir insanım ben bana onun hasta oldunu bile bile vermesi ve ben o kediye bakım yapmam ilgi göstermem ve bunun üzerine 5 gün bende kaldıktan sonra ısrarla gelip alicam demesi beni üzdü

Friolero

Ben sonraki mesajlarınızdan asıl olayı anladım. Haksızlık etmiş size. Var öyle ilginç insanlar.

@Friolero gerçekten 2.5 yıldır kedi istiyordum ve bekardım annem de astım hastası oldi için istemiyordu sevmedi için değil ama seviyor sadece astımı oldu için istemiyordu bende 2.5 yıl sonra evlendim eşim geceleri çalışıyor bazen bazende gündüzde çalıştı oluyor bu yüzden eşimi ikna etim oda sevmesinden değil tüyleri için istemiyordu ama bana yoldaş olsun diye alalım dedi ve ben bu kediyi aldım 5 gün sonra böyle bir olay yaşadım kediyi verdim verdikten sonra hastanelik oldum kiriz geçirdim allahualem cidden yasadimi ailem biliyor birde allah

izmir_pet

Aynen soruda anlatamamissiniz yanlis anlasildi ilk. Valla sahiplrnmek de cok zorr sahiplendirmek de. Bu durumda size gercekten uzuldum. Cok kotu bi duygu gercekten :(

Friolero

Üzüldüm sizin adınıza. Başka bir kedi sahiplenseniz bence sizin için çok iyi olur.

@lokum_british şikayet etim hata belediyeyi arayıp şikayet etim beni zabıtaya yönlendirdiler onlarda veterinerlerimizle konuşun şuan çok geç oldu dedi benim götürdüm veteriner kedinin kısırlastirilmasina bile şöyle dedi bu kedi mikrop kapar düzgün kisirlastirmamislar dedi evet gelir gelmez alıştım ve kiriz geçirdim

Recai44

Geçmiş olsun. Isterseniz bizim yavru kediler var . Size onlardan verebiliriz. : )

@lokum_british evet evi iyice temizledim o kedi camın oradaki kalarfere gidip yarıyordu cam bile onun sumukleri ile dolu idi iyice temizledim eşimin 13 gün sonra maşı yatacak ınsheallah kimliğini falanda çıkarıp aşıları yatırıcam ınsheallah

Ölmesinden korkan insan bana hasta kediyi vermezdi ve bana ne asi kartını kimliğini falan da vermedi kedi hakında herşeyi sakladı benden ablam bu kişi ile konuştu ona diyor muş ki ben geri alacaktım zaten tamamen vermedim yani anlatabiliyorumdur umarim :)