Pire Ler Yardım

Kedim pirelendi ustunde kocaman Bi tane bocek var kaciyordu kılarinin arasina siyah siyah tuylerın arası veterinere gitim dis parazit asısı damla damlatıldı arkadaslar kesin olurlermı nabmam lazım o buyugu etkilermı endıselıyım lutfen yardımcı olun dun aksam oldu dis parazitini kediye elime alıp sevemiyorum uzuluyor sevdirmeye calisio opmemi istiyor yapamıyorum nolur gıderlermı

23 CEVAP

SEYMADUMAN

Pire sadece hayvanlarda olur insan bedeninin sıcaklığından dolayı geçse bile kısa sürede ölürler. Aynı şekilde eşyalarda pirenin yaşayacağı sıcaklıkta değillerdir. Kısa süre içinde ölürler. Aynı sorunu birçok hayvan sahibi yaşadı ben de yaşadım veterinerimin söylediği ve okuduklarımın hepsi bu yönde bilgilerdi.

SEYMADUMAN

Pire sadece hayvanlarda olur insan bedeninin sıcaklığından dolayı geçse bile kısa sürede ölürler. Aynı şekilde eşyalarda pirenin yaşayacağı sıcaklıkta değillerdir. Kısa süre içinde ölürler. Aynı sorunu birçok hayvan sahibi yaşadı ben de yaşadım veterinerimin söylediği ve okuduklarımın hepsi bu yönde bilgilerdi.

EmineDuman

peki evden çıkmayan kediler nerden pireleniyor?

BenQ

Önceden pireler yünlü sıcak yerlere yumurta bırakmıştır o yumurtaların çatlaması durumunda evdeki yaşayan dostlarımıza gelirler bir süre devam edebilecek bir durum olduğunu söylüyorlar...umarım doğru değildir

BenQ

Önceden pireler yünlü sıcak yerlere yumurta bırakmıştır o yumurtaların çatlaması durumunda evdeki yaşayan dostlarımıza gelirler bir süre devam edebilecek bir durum olduğunu söylüyorlar...umarım doğru değildir

dilara98

Dış parazit yapildıysa kedinizi ısırdığinda pireler zehirlenip ölürler.Merak etmeyin.Pirelerin ölmesi için kedinizi ısırması gerekir.Çünkü bu ilaçların uzaklaştırma etkisi yoktur.Kedinizin Üzerinde dolanır.ısırdıgında ölür.

Sonucda 48 saat oldu aclıkdan oleceklrr hahhah o dediğim büyük pu bugun girmedim vaktim ıyıce formıtor ve tarakla taradım sıyah kucuk seyler cıktı ama toplasan 15 tane cıkmaz Yanı kasindiğini yakalamadim ama sılkelenir ki davranıyor ıslakda vucudu kurulmaya calisir gıbı tuylerın sırtı felan bembeyaz yakı bilmiyorum

Recai44

Merak etmeyin o pireler kedinin sık tüylü vücudunu bırakıp size geçmez :)