Kedimi Kuma Bir Türlü Alıştıramadım , Ne Yapabilirim?

İki kedim var,ikisi de ısrarla kuma tuvaletlerini yapmıyorlar . Evdeki çiçekleri kazıp oraya yapıyorlar. Yani bunu nasıl değiştirebilirim bir fikriniz var mı?

6 CEVAP

dilekz

Ben saksıların üstünü örtecek şekilde tel kestim onları koydum. Bir de uzaklaştırıcı spreyler var her kedide işe yaramayabiliyor ancak o spreylerden alıp bitkilere gelemeyecek şekilde saksının dış kısmına uygulayabilirsiniz. Belli aralıklarla tekrarlamak gerekiyor. Saksılar idrar kokacağı için pek etkili olmayabilir belki bir süre bitkilerinizi ayrı bir odada tutabilirsiniz.

Lutinobird02

mamalarını yedikten bir 10 15 dk sonra zaten tuvaletleri gelir takip et ve kendin kuma koy zaten o toprak hissini alınca yapacaktır zaten baktın yine olmadı artık çiçeğin toprağını değiş ve tekrar uygula dediklerimi, umuyorum ki kedilerinde işe yarar ,sevgilerr

Lutinobird02

mamalarını yedikten bir 10 15 dk sonra zaten tuvaletleri gelir takip et ve kendin kuma koy zaten o toprak hissini alınca yapacaktır zaten baktın yine olmadı artık çiçeğin toprağını değiş ve tekrar uygula dediklerimi, umuyorum ki kedilerinde işe yarar ,sevgilerr

Lutinobird02

mamalarını yedikten bir 10 15 dk sonra zaten tuvaletleri gelir takip et ve kendin kuma koy zaten o toprak hissini alınca yapacaktır zaten baktın yine olmadı artık çiçeğin toprağını değiş ve tekrar uygula dediklerimi, umuyorum ki kedilerinde işe yarar ,sevgilerr

Lutinobird02

mamalarını yedikten bir 10 15 dk sonra zaten tuvaletleri gelir takip et ve kendin kuma koy zaten o toprak hissini alınca yapacaktır zaten baktın yine olmadı artık çiçeğin toprağını değiş ve tekrar uygula dediklerimi, umuyorum ki kedilerinde işe yarar ,sevgilerr

Lutinobird02

mamalarını yedikten bir 10 15 dk sonra zaten tuvaletleri gelir takip et ve kendin kuma koy zaten o toprak hissini alınca yapacaktır zaten baktın yine olmadı artık çiçeğin toprağını değiş ve tekrar uygula dediklerimi, umuyorum ki kedilerinde işe yarar ,sevgilerr