Apartman Dairesinde Rottweiler?

EfeOzenn

Arkadaşlar son aldığım bir kararla Pitbull almamaya karar verdim ve benim için uygun olmayacağını düşündüm :). İki köpek var aklımda aslında, biri Alman Kurdu. Diğeri ise Rottweiler. Dediğim gibi, kendine özel bir odası olacak, oda ise rahat 12m² var. Yerleri tamamiyle gazete ile kaplarım veya tuvalet eğitimi için bir ped alırım. Sonra evde yalnız kaldığı vakitler sıkılmasın diye bütçe dostu vakit geçirebileceği ucuz oyuncaklar alırım. Dişleri için yapay kemik alırım. Köpeğimin düzenini aklımda şöyle düşünüyorum: Sabah 8'de sabah mamasını veririm, (bu arada kafeste beslerim köpeğimi) mamayı verdikten sonra okula giderim 16.20 - 16.30 civarı evde olacağım, o zamanda öğle mamasını verip dışarı gezmeye 2 saatliğine çıkartabilirim. Akşam olunca da akşam öğününü veriririm. Olmadı 16.30'a kadar köpek aç kalır mı derseniz kuzenim bize yakın oturuyor ona söylerim mamasını verir bu şekilde olur mu? Teşekkür ederim.

7 CEVAP

lokum_british

Fıstık benim olacak diyorsunuz yani. En az 15- 20 yıllık bir sorumluluk alacaksınız. Kafeste beslerim, kuzenime söylerimle olmaz ki. Bi eğitim hayatınız bitsin bu sorumluluğu tek başınıza alacaksanız. Siz ilgilenemediğinizde, master, askerlik vs gibi bir durumda aileniz bakmak isteyecek mi köpeğinize. Hele ki zor ırklar bunlar, kötü ünlerinin sebebi yanlış ellerde bakılmaları. Sürekli cins değiştiriyorsunuz, bir araştırın bakalım önce. Önceki açtığınız başlıkta bir arkadaş youtube linki paylaşmıştı, onu izlediz mi mesela?

EfeOzenn

Kafes olarak dediğim yuva.

Zynpks

Bahsi geçen köpek baskın ırk böyle bir ırk almak istiyorsanız bence daha önce tecrübe edinmelisiniz ve herseyi düsünmelisiniz kaldi ki bu tür büyük ve baskın ırkların şahsen apartman dailerinde beslenmesini doğru bulmuyorum alan yetersizliğinden ötürü bahçeli bir ev şart illa köpek beslemek istiyorum diyorsanız daha küçük ırklara bakmanizi tavsiye ederim veya bir kedi sahiplenebilirsiniz bakimi daha kolay

Ponponmavis

Apartmanda pitbul kadar rottweiler zordur hırçınlardır ve inatçılardır ve çok enerjiklerdir onun için tavsiye etmem ama Apartmanda korkunç bi ırk beslemek istiyorsanız yok ama bulmastiff var o çok güzel ve tembel bi ırk ama Biraz salya sorunu olabilir ve bu normal benimki bile yemek Yerken salyası akıyor ve yavruyken iyi bakarsanız Mükemmelllll bir ırk olur ama siz yinede araştırın derim :)

Ponponmavis

Ama yinede alman kurdu olabilir odasında mutlu mutlu yaşar :)

Alicveben

Çok kolay olmaz, baskın ırklar daha çok bahçede beslenebilecek köpekler. Pitbull, rotwailler, Alman çoban köpeği gibi köpekler baskın ırklar dır ve bahçede beslemeye daha uygundur. Dediğim gibi eğer baskın ırk besleyeceksek tecrübeli olmalıyız. Bence köpek sahibi olmak için acele etmeyin...

Alicveben

Beagle, cocer gibi ırklar evde yaşamaya uygun köpeklerdir :)