Mantarı Olan Yavru Kediler İçin En İyi Balıklı Mama Hangisi ?

istan13ul

Merhaba Herkese,
4 aylık bir kedim var. Beyaz bir British Shorthair. Sahiplendiğim günden beri ne yazık ki veterinerden çıkamadık.
Önce bir türlü ismini söylemedikleri kulak içi enfeksiyonu ve buna takiben mantar hastalığı nüksetti.
Kulak için bir sürü ilaç ve temizleme uygulandı ancak son olarak kullandığımız Olidermy sayesinde şimdi çok daha iyi durumda.
Muhtemelen sonlara doğru gidiyoruz. Ancak mantar başladığı günden beri kulaklardan patilere, patilerden karın bölgesine ve şimdi de sırtına kadar yayıldı. (Bunların hepsi veteriner kontrolünde oldu.) Mantar için önce Terbisil krem, sonra terbisil sprey ve daha sonra ketoral şampuan ile yıkama uyguladık. Tabi ketoral uygulanırken terbisile de devam ettik. Bu arada bağışıklığını artırmak için Imunex şurup kullandık. Sonra bir arkadaş 4 farklı yağın karışımından bahsetmiş. Şimdi onu deneyeceğiz ve buradan gelişmeleri sizlere aktarırım eğer aynı sorunu yaşayan arkadaşlarım varsa belki onlar için de faydalı olur.
Şimdi soruma geliyim.
Yaklaşık 3-4 gündür bir sürü araştırma yaptım ancak bir türlü yavru kediler için balıklı mama bulamadım.
Tavuklu mama kullanmamamı önerdi veterinerim ve şimdi yavru için en ideal balıklı mama konusunda sizlerden öneri istiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

19 CEVAP

satinalmayin

tavuktan devam etmenize gerek yok nd nin balıklı tahılsız maması çoğu tavuklu yavru kedi mamasından daha kaliteli besleyici et oranıda yüksek direk geçebilirsiniz hatta kilo aldığını gözlemliceksiniz bunun haricinde orijenin mamaları hem yavru hem yetişkinlere uygun balıklısınıda alabilirsiniz ama dahada pahalıdır.

aleyn

naturea tüm yaşlar için ve sade bi mama bikaç çeşidi var, özellikle alerjik kediler için tavsiye ediliyor somonlusuna bi bakabilirsiniz. ayrıca eğer geçmezse alternatif bi yöntem olarak önerebilirim ilaç değil bitkisel destek ama tabii veterinerinize sorarak da uygulayabilirsiniz vedavetin PHYTOMINS for IMMUNSYSTEM ve PHYTOELITE CLEAN SKIN ürünlerini aynı zamanda uygulamıştık bitene kadar çok iyi gelmişti zaten vedaveti veterinerler de bilir ürünleri çok iyidir. geçmiş olsun.

Elliiiis

Karışım yağ neydi ? Uyguladız mı ve nasıl geçti kedinizin mantarı?

Themis_hy

Balıklı yavru maması sadece hills de var onun da içeriği kötü önermem. İyileşene kadar taneleri sert ve büyük olmayan rahat yiyenileceği bi yetişkin maması verebilirsiniz. Bravery somonlu yetişkin maması taneleri kolay kırılabilen bir mama ve severek de yiyorlar. Çok kaliteli içeriği temiz bir mama. İçeriğinde zararlı tahıl, tuz vs zararlı hiçbir şey yok. Besleyici bir mama olduğu için de yavru kediye de verilebilir fiyatını yüksek bulmazsanız eğer. Petlebi de satıyor