Aşı Sonrası Ne Yapmalıyım

Marsmars

Kedim 2 aylık. Dün ilk aşısını veterinerde yaptırdım ve veterinerin vermiş olduğu haplardan veriyorum. Bu bir haftalık süreçte tam olarak ne yapmam gerekiyor ? Duyduğuma göre bu süreçte kedim hastalık atıyor. Kumunu nasıl değiştirmeliyim ve değiştirirken ne yapmalıyım ? Kendisi ile yakın temasa geçmelimiyim ? Hastalık kapar mıyım ? Lütfen aydınlatır mısınız..

6 CEVAP

DEMET92

merhaba,
öncelikle kedilerden bizlere herhangi bir şey geçmez o yüzden endişelenmeyin lütfen.
ilk aşıdan sonra biraz ateşi çıkıp halsiz olabilir ama bir iki güne yine eski enerjisine kavuşacaktır daha sağlıklı olarak :)) veteriner ne hapı verdi anlamadım ama ? kumunu da rutin olarak hergün temizleyin içini rahat etmezse gün içinde tuvaletini yaptıkça arkasından temizleyin. sağlıklı günler dilerim :)

EmineDuman

bende merak ettim açıkçası aşı sonrası ne hapı verdiler?Şimdiye kadar hiç duymadım ve benimkine de hiç verilmedi.

dilara98

Veterineriniz ne hapı verdi.İlk aşılar karma aşılarıdır.21 gün arayla yapılır.Karma aşısından sonra ateşi olabilir.Genellikle uyuyacaktır.Mama kabinı suyunu ve tuvaletini yakınina koyun.İshal kusma gibi sorunlar yaşarsanız veterinerinize haber verin.Zaten yarına birşeyi kalmaz.Geçmiş olsun :)

Marsmars

Hapın adını hatırlamıyorum. Beyaz bir hap. Çeyrek vermemi söylediler. İki çeyrek daha var yanımda. İlk çeyreği dün kendileri verdiler.

dilara98

İç parazit hapı vermiş sanirim.Kedinize iğne yapildı mı ?

Marsmars

iğne değil aşı yapıldı dilara hanım. karma 1 sanırım bu tekrar gelmem gerektiğini söylediler 21 gün dediler galiba tekrar arayıp soracam