Kedimin Karnı Neden Taş Gibi Sert ?

kedos

Bu minnoşu dün akşam bulduk. Aceleyle anca karnını doyurduk ve eve kedi evine bıraktık. Bu sabah tekrar geldim ve yeni farkettim karnı şiş ve taş gibi sert. Sadece kuru mama yedi ve tavuk suyu içti. Şimdi sıcak su torbasıyla kutuya bıraktım yemeğini yedirip.Acaba yavrularda normal mi bu şişlik?

5 CEVAP

dilara98

İç parazitten karınları şiş olabiliyor.Veterinerden iç parazit hapı alıp kediye hapın çeyregini yutturabilirsiniz.

Zehrasnmz

Tuvaletini yaptığını gördünüz mü kabız olabilir

kedos

10 a yakın kedi var o yüzden bilemiyorum tuvaletini yapıp yapmadığını.. ben de parazit ilacı kontil var onu kullansam acaba hap kadar etkili olur mu?

Senairems

Benim bahcede baktıgım kedilerden birinde de karında şişlik ve sertlik olmuştu. Fakat o hic yerinden kalkamıyodu yemek falan da yememisti. Veteriner kemik tarzı bi şey yemiş sindirememiştir dedi lavman yaptılar ve bi şurup verdi sonra tuvaletini yapınca rahatlamıştı. Sizde de eğer durum bu sekilde ilerlerse veterinere götürün bence cünkü bana kediler sokakta cogu zaman bu sebeple ölüyor demişti cok korktum gördüğüm herkese kedilere kemik kılçık tarzı şeyler verilmeyeceğini anlatıyorum... geçmiş olsun

kedos

Tuvaletini yaparken denk geldim geçenlerde. Dışkısı normal,yemesi içmesi çok iyi ve çok hareketli. Yüksek ihtimalle parazit.kontil başlıcaz.