Yaş Mama

EmineDuman

Merhabalar,siz yaş mama hangi marka tercih ediyorsunuz?Çok kararsız kaldım.

15 CEVAP

cimcimeskim81

Gourmet konserve yas mama çok güzel severek yiyorlar ve birde profine çok güzel ikisi de tavsiye ederim ama miktarını azar azar verin ishal yapabilir benim kedime biraz fazla vermiştim ishal olmuştu

ayse1310

Schesir ve nd güzel. Sheba da uygun fiyatlı olarak güzel çeşidi falan çok fakat zaten haftada bir falan verilen birşey olduğu için 3-5 TL daha fazla verip nd ya da schesir almak bence daha mantıklı. Ben hiçbirini almıyorum gerçi, evde yapıyorum kendim. Tavuk göğsü, balık, ciğer, tavuk ciğeri ile.

aleyn

bi yaş mamanın içeriğine baktıgınızda en az yüzde 50si et olmalı, katkı maddeleri, aromalar ve şeker içermemeli. içerik okuyarak fiyat olarak da uygun gelecek bi mama alablirsiniz. bence tomi nin tahılsız mamaları tam fiyat performans maması bakabilirsiniz biraz daha pahalıya nutri feline, gimcat, schesir var. bozita da iyidir içerik olarak büyük paketleri var.

Sarecansu

uygun fiyatlı ve en azından içeriğinin çok kötü olmaması nedeniyle sheba kullanıyorum

Sarecansu

bizimki hergün yediğinden güzel ve uygun olan alıyorum yoksa nutri alıyordum bende. mesela felix hangi çelit olursa olsun hepsi aynı kokuyor kötü olduğu belli ama sheba neliyse direk o kokuyor güzel olduğu belli avantaj paketleri oluyor migroslarda 4 lü onlardan alıyorum en çok somonlusunu alıyorum ama :)

Sarecansu

nd de gereksiz pahalı bence.

lokum_british

N&D yaş mama evet kaliteli, içindeki et kabak vs gözle görülüyor ama çok sulu, yani baya 80gr mamanın 40 gramı su sanki. Bizimki pek sevmedi bunu, Nutri mamada çıldırıyordu, bunun suyunu yalayıp etini bırakıyor.

Fablemoon

Gourmet gold bizim kız çok sever kendilerini

Friolero

Animonda

batinaydogan1

Gimcat kullanıyorum ben. İçeriği çok iyi ve kedim severek yiyor

Gozdetemizel

Purina fancy feast ocean tender kitten ve gimcatin tonbaliklisini cok seviyor

edasukur

Yaş mamayı evde yapmak daha sağlıklı diye düşünüyorum. Hangi marka olursa olsun dışarıdan aldığımız yaş mamaların besin değerleri sandığımız kadar yüksek ve besleyici değilmiş. Veterinerimiz neden yaş mama veriyorsunuz ki gerek yok demişti çok şaşırmıştım. En güzeli en sağlıklısı evde yapmak sanırım.

Sarecansu

nd de gereksiz pahalı bence.

EmineDuman

Teşekkürler hepinize :) tavsiye ettiklerinizi denicem şimdiye kadar sadece gourmet’ninkileri veriyordum ama söylediğiniz diğerlerini de denemek istiyorum.

EmineDuman

Önerilerinizi dikkate alıcam :D teşekkürler