Kene Sorunu..

Gulnari

Merhaba.. En çok korktuğum şey başıma geldi. Kedime nerden geldiğini bilmediğim kene bulaştı. Dışarı çıkmaz etmez. Tek gözü zaten kör. Şuan veterinere götüremiyorum anca yarın.. Şuan yapmam gereken ne olabilir sizce? 4 aylık kızım..

4 CEVAP

Gozdetemizel

Bizde de ılk geldıgınde kene vardı.hatta ben severken bi şişlik farkettim ve 3-4 gun sonra goturebıldık veterınere.kene oldugunu içeriye girdigini derinin kenenin ustunu kapattıgını soyledı.iç parazit yaptı ve vucut bu keneyle savasır paniklemeyın dedı.dıs parazıt yapmadı bile pire falan yok dedı.iç parazitten 3 gun sonra bildiginiz yuzumuzdeki siyah nokta gibi bişey görduk o şişlikte.kene ilaçtan sonra ölmüş ve deriye girdigi delik geri acılmış,eşim sıvılce sıkar gıbı sıktı bende aldım coktan ölmüştü.ama derinin dısındaysa da dıs parazıtle ölür ztn.çekmeye almaya calısmayın dısardaysa.veterınere kdr bekleyın hıc korkacagınız bsy yok

Aslnr

З ayda 1 parazit açılarını yaptırıyor muydunuz?

Gulnari

Benden önceki sahibi yaptırdığını söyledi aynı şekilde veterinerimiz aynı ve o da yaptırdığını söyledi. Gelmesi imkansızdı ama ne bileyim..

Senairems

https://seyler.eksisozluk.com/kedi-bakiminda-veterinere-goturmeden-de-yapilacak-alternatif-uygulamalar Bunu okur musunuz rica etsem sorunun çözümü burada olabilir iyice araştırın yine de. Geçmiş olsun