Acil Cevap!?

Arkadaşlar bahçedeki kedime bütün kediler gelip tecavüz ediyor nerdeyse on tane kedi geldi bugun bir tane daha var dişi ikisi de alti aylık bunu rahat bırakmıyorlae digerine bisey yapmiyorlae bunlari kısırlaştırsam rahat bırakırlar mı

13 CEVAP

lokum_british

Ama ameliyattan sonra uygun şartları sağlayabilecek misiniz? En azından yara iyileşene kadar sokağa geri dönmemesi lazım. Enfeksiyon ve dikişlerinin açılma ihtimali var. Eve alışabilecek gibi bir kedi mi, sahiplendirilebilir belki :(

Friolero

Bence dişileri kısırlaştırın. Ben önce dişi kedimi kısırlaştırmıştım. Erkek kedimden önce. Böyle bir sorunla karşılaşmadım.

Anladığım kadarıyla dişi kızgınlığa girmemiş. 6 aylık. Dişi kediler kısırlaştırılmak istediklerinde seçilebilecek en ideal dönem, kızgınlık dönemi öncesi dönemdir

Ya zaten sokak kedileri belediyeyi aradim gelmediler o kadar pahalı ki kısırlaştrmak kısırlaştırdıktan sonra bir de ona veremem yani :(( en iyisi sahiplendirmek

Friolero

Bırakırlar.

Niye böyle kızgınlıkta desem ne miyavliyor ne bisey hayvan kaçıyor sürekli çok korkuyor

Veterinere söylesem orda bir kaç gün kalmaları mümkün müdür?

Zynpks

Ücret karşiliği kalabilir kısırlaştiktan sonra yarasi iyileşene kadar sokağa dönemez dikişleri açilabilir ve mikrop kapabilir

Sakirserife

Gerek duymayın diğer kedilerle mesafe koyun

Zynpks

Umarım bir an önce sicak bir yuva bulur :(