Kedim Gençlik Hastalığına Yakalandı.

edasukur

Evde 3 kedi bakıyorum, dün birinin gençlik hastalığına yakalandığını öğrendik. Belirtiler 2 gün önce aniden ortaya çıktı. Evdeki diğer iki kediye bulaşmasından korkuyorum. Dün gece tüm mama ve su kaplarını çamaşır suyuyla yıkadım, yerleri çamaşır suyuyla sildim fakat hasta kedim evdeki hemen hemen her halıya kustu ne yazık ki ve bu virüsü sadece çamaşır suyunda bulunan sodyum hidroksit öldürüyormus. Halıları başka bir temizlik maddesiyle sildim fakat çamaşır suyuyla silme gibi bir imkan yok. Nasıl bir çözüm bulacağım hiçbir fikrim yok yardımcı olabilirsiniz cok memnun olurum. Birde 2 gün öncesine kadar aynı tuvaleti ve su kabını kullandilar sizce diğerlerine de bulaşmış mıdır hastalık. Şu an diğer ikisinde de her hangi bir belirti yok sağlıklı gözüküyorlar.

17 CEVAP

Aslikms

merhaba, bizim kediciklerimizde bu hastalığa daha 4 aylıkken yakanmışlardı ben engel olamadım hepsine teker teker bulaştı 7 taneydiler veterinere götürdük aminosol azitro immuneks verdi düzenli olarak 3 gün kullandık bi gelişme olmadı arka ayaklarının üzerine basamıyorlar dişlerini gıcırdatıyorlar birşey yemiyor su içmiyorlardı 3 günün sonunda iç parazit için sitraks kullandık ertesi günü yavaş yavaş ayaklandılar 5. günün sonunda hepsi tam olarak iyileşti

edasukur

Arkadaşlar hepinize gerçekten çok teşekkür ederim, çok ilgilisiniz. Durumumuz cok daha iyiye gidiyor, inşallah tamamen atlatacagiz bu süreci. Umarım tüm hayvan dostlarımız sizler gibi ilgili ve sevgi dolu insanlarla karşılaşırlar. Bu süreçte burada yapılan yorumlar bile benim için çok büyük destek oldu.