Köpek Aşıları İle İlgili...

Jcpsy

Arkadaşım dün bir köpek buldu ve evine aldı daha yavru aşılarını yaptırması lazım fakat dün internetten biraz araştırdık çok fazla aşı var ve bu bütçemizi aşıyor sonra belediyenin de aşı yaptığını öğrendik fakat fazla detay bulamadık. Şimdi bu aşıların hepsi mi gerekli ve belediye aşıları daha ucuza mı yapıyor?

4 CEVAP

Jcpsy

Bilgisi olan yok mu?

BoncukOglum

belediyelerin sahipli hayvana acil vakalar dışında müdehale etmesi aşı vs yapması yasak diye biliyorum. ayrıca özel kliniklerdeki her aşı belediyelerde bulunmayabiliyor. yani her belediyede durum farklıdır ama genelde kuduz aşısı yapıyorlar o da sokak hayvanlarına. ve evet aşılar gereklidir gereksiz olsa hekim risk alıp hayvana ekstra bir uygulama yapmaz. özellikle karma aşı hayati önemi var. bugün aşı parasından kaçmak için yaptırmazsanız yarın hasta olduğunda o aşı parasının kaç katını ödeyip yine de köpeği yaşatamayabilirsiniz.

Boncuk oğlum sana katılıyorum ancak dış parazit ve iç parazitı aşı olarak yaptırmasına gerek yok veterinerler bunları para kazanabilmek için yapıyor