Kızgınlık Hareketi Mi?

ayse1310

Bana öyle geldi ama daha 3,5 aylık kedim???

33 CEVAP

Sarecansu

hani halıyı tırmalıyorlar ya yada esnetiyorlar ya vücutlarını tam o anda çekmediyseniz resmi,ensesinden poposuna kadar sevdiğinizde bu hareketi yapıyorsa,yere yarıp yuvarlanıyorsa eskisinden daha çok yerde yatıyorsa ve en önemlisi geceleri bağırmaya başladıysa kızgınlığa girmiştir. tabi yinede en iyi siz gözlemlersiniz

Sarecansu

ama 3.5 ay çok erken bari 5inci ayı bekleseydi minnoş :))sanırım sizde benim gibi çok iyi baktınız beslediniz :))

Sarecansu

hayırlı olsun :))

lokum_british

Evet kızgınlığa girmiş :)

lokum_british

Emin misiniz 3,5 aylık olduğuna peki? Belki sahiplendiğinizde ay olarak tahmin edilenden daha büyüktü ama cılız olduğu için daha ufak olduğu düşünüldü, doğumun tam zamanını biliyor musunuz yani?

lokum_british

Diğer kedilerimiz çok yaşlı olduğundan onların kızgınlık zamanlarını hatırlamıyorum ama Lokum 8. aya gidiyor hala tık yok. :D

ayse1310

Nasıl esnemiyorsa?

ayse1310

Evet sevince yapıyor bu hareketi ve evet eskisinden daha çok miyavlamaya başladı severken de miyavlıyor hatta. Sanırım kızgınlığa girdi

izmir_pet

sirtindan falan severken boyle kaldiriyorsa:) kizginlik baslangidir:)) ama sizinki cok kucuk daha heralde. Tam kizginliga girmez de yavas yavas gecis yapiyodur:)

izmir_pet

3bucuk 4aylikken bu hareketleri yapmalari normal yalniz onu soyliyimde:) belki dogum tarihi net bilinmeyebilir, o da bir ihtimal:) ama bu donemlerde yavas yavas bu hareketlere baslamasi da normal:)

izmir_pet

Benimki Mia da 9.aya gidiyo masallahh diyimm daha kizginlik gormedim:D bikac miyavlama disinda hic sorun yasamadik. Her kedi farklidir. Eger 3bucuk ayliksa kizginlik olamaz. Ama kizginlik baslangicidir. Bayagi yaygin gorulen durum cunku:))

ayse1310

Ya veterinerimiz sütten kesildiği tarihi bile biliyordu yani ona da hayvanseverlerden veriyor çünkü sokak kedilerini o da klinikten sahiplendiriyor yani yanılsa yanılsa birkaç hafta yanılır ayın 18inde 4 aylık olcak işte kedim. Dediğiniz zeytinyağ olayını yaptım hani acana kabızlık falan mı var diye aşırı sakinleşti yapar yapmaz kendini temizledi ve uyudu uyuyor şuan hala :D bir de poposu cidden taş gibiydi hayvanın ya kıyamam

ayse1310

Veterinerimize mesaj attım hanı kızgınlıkta mı diye video falan attım muayeneye gelmeme gerek var mı dedim o da çok erken olduğunu normalde 7 aylıkken falan kızgınlığa gireceklerini ama evde hayvanların fizyolojisini ışıklar ile, evin sürekli sıcak olması ile veya verdiğimiz besinler ile bozduğumuzu ve erken kızgınlığa girebilecegini söyledi. Hiç birşey yapmayın sadece gözlemleyin ishal ve iştahsızlık olursa muayeneye getirirsiniz dedi.
Zeytinyağ olayını da bir saat kadar önce yaptım bir çay kaşığı içirdim poposuna da sürdüm biraz ve çok ağır uykuya daldı şuan :))

ayse1310

Normalde 3,5 aylık kedi kızgınlığa girmez dedi kısacası

ayse1310

Ama kızgınlıktaki kedi gibi pozisyon alıyor. Karnını yere yaslayıp poposunu kaldırıyor yukarı ve çok acı acı miyavlıyor. Normalde hiç yapmadığı bişey. Bide insan aylardır baktığı kediyi tanıyor artık hani garip bişey var da ne var ben de çözemedim :) sadece miyavlama ile başladı ztten hatta burda sormuştum kapının önüne geçip miyavlıyor çıkmak istiyor diye dün akşam da bu pozisyon olayı çıktı zaten sadece miyavlasa kızgınlık dönemi aklıma bile gelmezdi