Kedimiz Kendine Dokundurtmuyor Bile

Merhaba 3 yaşında bluepoint scottish fold sahiplendim bir veterinerden. Fakat insanlara karşı kedi aşırı tepki gösteriyor sürekli kaçıyor. Biz yokken evde mama şu tüketiyor. Biz yokken tuvaletini yapıyor. Ne yapacağımızı şaşırdık. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

6 CEVAP

Zynpks

Geçmişteki yaşantısından ötürü bu sekilde insanlara karşi tavir almiş olabilir zamanla sizinle güven baği kuracaktir sizden zarar görmeyeceğini anlayıp kendini sevdirecektir biraz sabır :)

İnşallah öyle olur. Konserve mama aldım dokunmuyor bile. İple oynatmaya çalışıyorum tepki dahi vermiyor üzüldük bizde durumdan çok. Sürekli bi diken üstünde, üst tüyler dinelik bir şekilde duruyor rahat edemedi bi türlü

Gozdetemizel

Bi arkadasimin eski esi kediye cok iskence ettigi icin hayvan cok saldirgan haldeydi ve hala da oyle.oyle ki yazlikta bahceye kafes kaptilar genis ve uzun,asla cikarmiyolar icinden cunki cok saldirgan.insanlara guvenini yitirmis ve bunu bu kucuk canlara bizlerin yapiyo olmasi nekdr aci verici.umarim alisir size guvenir koynunuzda yatar.

batinaydogan1

Yeni sahiplendiyseniz size ve yeni ortamına alışması için ona biraz zaman tanıyın. Zamanla size alışacaktır

alicelik1

Ona biraz zaman verin çünkü 3 yıl boyunca ne yaşadığını bilmiyorsunuz. bende 6 aylık bir kedi sahiplendim. 4 aydır yanımda beraber uyuyoruz yanımdan ayrılmıyor nereye gitsem peşimden geliyor bazende beni gördüğü zaman kaçıp saklanıyor :) . ayrıca bu cins kediler biraz uzak duruyor insanlardan arkadaşlarımdan duyumlarım bu yönde. Benim tavsiyem şu yönde olacak kediler için ödül mamaları var bunları elinizle ona vermeniz olacak.

Recai44

Yanınıza gelmesi için üstüne gitmeyin . O kendini güvende hissedince yanınıza gelecektir .