Kedim 4 Aylık Oldu Kendini Temizlemiyor.

Minnakpatipuki

Kedim 4 aylık oldu hala tuvaletten çıkınca kendini temizlemiyor. Ben fısfısla su püskürtüyorum o yalayarak temizliyor. Bunu 2 aydir yapiyorum. Ama artık su sıktıktan sonra temizlemek istemiyor. Kuyrugunu sallayarak kurutmaya calisiyor ve yalamıyor. Kedimi 1.5 aylikken sokakta buldum tek basinaydi. Annesinden erken ayrilmis yani annesinden ogrenmemis. Su puskurtmesem ne olur diye merak ettim kendini temizler mi diye. Temizleniyor. Yanıma gelince kokuyor temizlenmediği icin de. Ama ben su puskurttugumde temizlediği icin hicbir koku olmuyor. Yanlış birşey mi yapıyorum acaba. Yada devam mı etmem gerekiyor. Daha küçük mu öğrenmek icin. Ne kadar devam etmek gerekiyor. Tecrübesi olanlar yardımcı olabilir mi?

8 CEVAP

melikealgin

Onu 1 kere gösterip bir daha yapmamanız gerekirdi.Artık siz temizlediginiz için nasılsa o temizler ben temizlemeyeyim kafasına girmiş :/ 4 aylık küçük degil temizlik için şu ana kadar yapması gerekirdi

Ecerana

Benim ki 10 aylık oldu ama yine de temizlemiyor. Ama diğer kedşm 5 aylık tuvaletten çıkınca hemen olduğu yere çöker ve yalanır. Bu da huy ile alakalı sanırım. Ablam da diyor ki belki büyük kedi tadını sevmediği için yalamıyordur :D çözümü var mı bn de merak ettim gerçekten.

batinaydogan1

Kedilerimizi yıkadığımızda kendilerini temizleme duygularını kaybederler bunun gibi bir durum gibi olmuş bu siz temizlediğiniz için artık kendi temizlemiyor. Bizim kızda gözlerini temizlemiyor artık biz temizliyoruz diye. Bi kaç gün temizlemedikten sonra kendi yapmaya çalışıyor ama onuda beceremiyor artık. Çözümü yok bunun yani içiniz el verirse şöyle çözümü var siz temizlemeyin elbet kendi temizlemeye başlayacaktır ama bu süreç ne kadar sürer bilemeyiz. Umarım kısa sürer ve çözüm bulursunuz

toshi

Benim kedim de aynı hep ben temizlediğim için bebekken alışmış durumda şu an poposunu temizlemiyor 2 yaşında ben temizlemeyip bıraksam da değişmedi maalesef.

Minnakpatipuki

Hadi yaa peki duzeltemezmiyim :(

sevvalguralp

Yıkanan kediler kendini temizlemez yalamaz diye bi yazı okumuştum. Galiba sizinki de su sıktığınız için öyle. Instagramda hospiveteriner sayfasında kediniz kendini yalamıyor ve temizlemiyorsa bir hastalığı olabilir yazıyor. Insallah bir hastaligi yoktur :)

Minnakpatipuki

@Sevvalguralp kendini temizliyor sadece poposunu temizlemiyor

Minnakpatipuki

Tesekkur ederim cevaplariniz için içimin el verdiği kadar temizlememeye çalışıp deniyim bari olmazsa da yapacak bisey yok :(