Kedi Ağız Kokusu

Etchellion

Merhaba;
Sahiplendiğimiz yavru kedi komurlukte yasamış oldugu için eve geldiğinde yıkadık hayvana su değince inanılmaz bi koku oldu. banyo dan 4 saat sonra gecti ve yerini şampuan kokusuna bıraktı sonra ağzınında koktugunu fark ettim yaladıgı yere de geciyo koku ve gercekten agır ve parfumle bile zor bastırılıyor. Sorunlar bunlar sorum ise şu ; bu arkadaşa hiçbir aşı vb. bakımı yapılmamıs ve dısarıda beslenmiş büyümüş. haliyle parazit bakımları yok sorun bundan mı yoksa bilmediğimiz kalıcı agır ya da bulasıcı bi hastalıgı olabilir mi ve neler yapmak lazım... Not tabiki ilk müsait zamanımda parazit bakımlarına baslayacagız.

9 CEVAP

umut61

Kedinizin bir hastalığı olabilir. Ağzında iltahap olmuşsa eğer o koku yapıyor olabilir. Veterinere gösterin.

CatGirl

Benim kedimdede aynısı oldu internette araştırdım bir sürü hastalıkların iltihapın neden olabileceği yazıyordu dayanamayıp veterinerimize sordum merak edilmicek bir şey olduğunu yeni dişlerinin çıktığını söyledi endişenme

CatGirl

Benim kedimdede aynısı oldu internette araştırdım bir sürü hastalıkların iltihapın neden olabileceği yazıyordu dayanamayıp veterinerimize sordum merak edilmicek bir şey olduğunu yeni dişlerinin çıktığını söyledi endişenme

Recepsmz

Eger agzi ve dis etleri sarimsi gibiyse sarilik geciriyor olabilir bir an once veterinere gotur ama hemen goturemezsen en azindan bir kase yogurt ver ise yarayabilir

Recepsmz

Eger agzi ve dis etleri sarimsi gibiyse sarilik geciriyor olabilir bir an once veterinere gotur ama hemen goturemezsen en azindan bir kase yogurt ver ise yarayabilir

Etchellion

Baslıyorum hemen

Etchellion

Gölerinin altı şişiyomuydu_?

kopukpati

Sokaktan aldığınız için hasta olabilir... Gözlerinde ve burnunda akıntı varmı ve ölçebilirseniz ateşine bakın. Size bulaştıracağı bir hastalık değildir büyük ihtimalle üşütmüş olabilir. Genellikle bu durumlarda ağızları kötü kokuyor. Başka sebep dişeti ve dişi olabilir ama kedinizin yavru olduğunu söylemişsiniz bu çok küçük bir ihtimal. 3 veya 5 günlük antibiyotik tedavisi ile hemen çözülecek bir durum bu.

Etchellion

Herkese tesekkür ederim. Dag basında bir büyükbaş veterineri bulduk buyuk ugraslarla ulastık. Oda nezle dedi kesinlikle agır birşeyi yokmus goz ve burun akıntılarıda o yuzdenmış. Kopukpati :D antbiyotiğe basladık büyükbaş için olanı vardı adamda ben iyi ayarlarım dedi ama nasıl olacak bekliyoruz bugun ilk asısını oldu 4 gun surecek. iğne olurkende acaip agresifleşti veterineri elinden zor aldık :D van kedilerinin yabancılara gerçekten hiç tahammulu yok...