Kedimin Kulak Arkası Kaşıntısı Ve Tüy Dökülmesi Var

Pmydn

4 aylık Kedim son 2 haftadır belkide daha uzun süredir sadece kulak arkasını kaşıyordu ben tasmadandır diye düşündüm çıkarttım fakat yine devam etti ve yoğun tüy dökülmesi var o bölgede ne yapabilirim. ilaç veya doğal yöntem tercihim tavsiyede istiyorum

17 CEVAP

yüksek ihtimal mantar biran önce önleminizi alın yoksa ardı arkası kesilmez sirkeli suyla silin yoksa siyah siyah pullanmalarda sonra mantarı iyice yayılır ve mantar aşılarını yaptırın kedim hala mantar çok kaşınıyor gitgide her yerine yayılıyor banada geçti

onurhhn

Mantar olmadığına emin misiniz?

EZK

Bir akrabam bu durumla karsilasmisti. Veterinere goturup tedavi ettirmisti. Gecmis olsun..

Pmydn

hiç kızarıklık kuruma pullanma Gibi bişey görmedim ama biraz araştırdım acaba tavuk içerikli mamada kaşıntı yapabiliyormuş ben haftada bir iki tavuk haşlıyorum miacık için ondan mı acaba diye düşünüyorum ?

Pmydn

geçen hafta veterinerdeydim dikkat etmemiş haftaya aşı için yine gidicem sürekli kimyasal aşı vs de istemiyorum sarı kantaron yağını duydum kaşıntılar deri problemleri için acaba duyan okuyan varmıdır?

EZK

Hiç bu durumla jarsilasmafigim için bilemiyorum.. :(

En iyisi veterinere danışmanız oldugunu düşünüyorum. Çünkü dedigim gibi arabanızın kedisinde böyle bi durum olmuştu ve tedavi ile geçmişti. Yediği mamadan kaynaklı olabilir..

Pmydn

EZK teşekkür ederim ☺️

ve tavuklu gıdalardan uzak durun

satinalmayin

kulak arkasını kulak içinde kökünde iltihap varsada kaşıyoırlar kulak içinede bakın dibinde koyu bir akıntı varmı ?

esma6363

Uyuz olmuß olabilir

EZK

Pmydn rica ederim. Tabletten yazdığım icin zor yazıyorum. O yuzden bazı kelimeler birbirine girmiş.. :D

Pmydn

Hiçbir sorun yok göremedim ben ama bu problem dış parazitten sonra başladı sanırım bu kaşınmalar yavruma kıyamıyorum hep bi sıkıntısı var Allahtan keyfi yerinde çok oyuncu miniğim bugün veterinere götürücem bakalım ne tedavi uygulayacak sizide bilgilendiricem

Pmydn

Ben veterinerden geliyorum hiç bi problem göremediğini mantara dair herhangi bir belirti olmadığını söyledi strese bağlı olabilirmiş haftaya kontrole gidicem ama ben pek emin değilim bilen anlayan varsa yardımcı olabilirmi lütfen

tgc77116

Benim kedide de var bu durum stres diyorlar ama hepmi stres bu kediler geçmiyor geçmiyor

TATA4242

Mantara benzettim,tabi deri kazıntı örneği alınmadan,yüzde yüz mantar diyemem.Egzema ve mantar birbirine çok benziyor,yanlış teşhis farklı hastalık doğurabilir.Bu sebeple sırasıyla;
Mantar için oceral sprey ve krem,baticon(ilk baticon sonra sprey yada krem)
Egzema için bepanthol
En etkilileri seçenekler
Doğal olarak;
Mantar elma sirkesi,sarı kantaron ve lavanta
Egzema ise lavanta tek başına yeterli.Teşhis konulmadıysa mantar ve egzemaya lavanta iyi geldiğinden,daha doğru seçenek olur.