Kızım Eve Gelen Misafirlerden Korkuyor

selimcanklnc

Merhaba arkadaşlar yaklaşık 1.5 yıldır duman isimli bir dostum var aile ortamında büyüdü misafirlere pek alışık değil ama her gelen misafire tıss sesi çıkarıyor patisini sallıyor korkuyor ve kaçıyor kendinide çok kasıyor bu sorunu yaşıyoruz ne gibi çözümler önerirsiniz ?

6 CEVAP

Gozdetemizel

Benimki de bahcivana marketci adama yapiyo.tanimamasiyla ve onlarla ayni hizada olmayisina veriyorum ben.cunki kucagima alip bahce kapisindan bahcivani izlettigim zaman tisslamiyor onla ayni seviyeye gelince yukseklik olarak.misafirlerime yapmadi hic ama misafirlerinize odul mamasi verip onlarin elinden yedirerek belki cozersiniz.enazindan mama verenin zarar vermeyecegini dusunebilir

Pmydn

Benim kızım 4 aylık 40 günlüktü sahiplendiğimde aynı sorun bizde de var sevdirmiyor pıt pıt patisiyle vuruyo tıslıyo ödül mamasıda pek işe yaramıyor ellerimden yediriyorum ama malesef sadece alışması gerekiyor zorlayıncada çaresi yok☺️

Fablemoon

Benim kedim eve gelen misafirlere tıslamaya daha 3 aylıkken başladı.Veteriner çok insan görmediği sürekli sizi gördüğü ve bu da sadece size alıştığı için oluyor dedi sürekli kucağa alırsanız felan olur dedi e biraz da haklı çünkü ilk kedimizdi böyle tıslama olaylarını felan ilk defa yaşadık çok şımartmışız :D ondan sonra ben Molly'i (kızımı) alıp böyle arkadaşlarıma gittim bir kaç kere ki çok fazla hatta zorunluluğunuz olmadıkça çıkarmanızı önermem o kedinizi strese sokacaktır. E olay böyle olunca bizde evde aktiviteler yapmaya başladık ama veteriner dedi bu geçmez hiç dedi. Bizim eve daha çok misafir gelmeye başladı artık 8 aylık şu an eskisi kadar böyle saldırma felan yapmıyor sadece tıslıyor birde kucağına alınca yabancı saldırıyor ama eskiye göre azalma oldu

Fablemoon

Yani kısacası tamamen geçmez ama azalma olur

Zynpks

Tanımadiği için yabanciliyorlar muhtemelen güven baği olmadiği için kendilerini korumak adina tiss sesini çikartip kaçiyorlar benim oğlum da daha küçükken yapiyordu şimdi 4 aylik azaldi bu huyu ama hala misafirlere karşi diken üstünde

selimcanklnc

Gelenlere önce tısslıyor kaçıyor sonra gidip sürünüyor sonra tekrar tekrar aynısını yapıyor bizim yaramaz