Kedim Tam Olarak Hangi Irk ?

Usshaki

Merhaba Arkadaşlar,

Babası Birman annesi ise Fold olan kedime Veterinerin biri Fold,diğeri Shorthair bir başkası da melez olması sebebiye en doğrusunun Fold Blue Point demek olduğunu söyledi.Kafam allak bullak oldu.Kedimin ırkı nedir ? Bilen arkadaşlarımız yardımcı olursa sevinirim.

11 CEVAP

lokum_british

Bence bluepoint değil, kulakları, patileri, yüzü, kuyruğu bariz daha koyu oluyor colorpointlerde. Silver shaded british shorthair bence

satinalmayin

silver point deniyor bu renge sanırım ıynx ede benziyor ama vucudu desensiz .ırkı scotish straht dik kulaklı scotish yani.

kedigibiyiz

British lik var bence de, benim pek bilgim yok ama komşularımdan biri siyam ve başka bir ırk karması. Sizin kedinize benzettim. Ama inanılmaz da benzemiyor tabi siyamlara :)

Usshaki

Burada herkesin tavsiye ettiği bir Veterinere gittim Karma2 aşısı için.Ona da sordum.Babası Birman Annesi ise Fold dedim.Veteriner kedimin Scottish olduğunu ve melezlikten dolayı Scottisch Fold Blue Point demenin kesinlikle yanlış olmadığını söyledi.Aman canım hiç fark etmez.Ne olursa olsun benim için dünyanın en minnoş kedisi kendileri

Ayse_naz_G

Silver shaded british shorthair bence

ayse1310

british fold blue point gibi görünüyor

minnoskoss_123

Kulakları dikey değil. O yüzden bence blue point olamaz. Ben blue pointten farklı silver fold’a benzettim. Kulakları da dikey çünkü. Kedinizde aşırı benziyor:)

LIGHTNING

Kesinlikle scottish fold değil, fold olması için kulakların belli ölçüde yapışık olması lazım, scottish straight silver

Pikacu111

British

Pikacu111

Scottish olamaz çünkü onların kulakları kırık oluyo ama british in kulakları düz ve ikisi benzediği için karıştırıyor olabilirler

lokum_british

@Usshaki veterineriniz tamamen uydurmuş çünkü fold olabilmesi için kırık kulaklı olması gerekiyor.