Kedimi Ne Zaman Kısırlaştırmalıyım

nyssa

merhaba kedim 1 yaşını 2 ay geçti,kızgınlığa girmiş ama ben anlamamış olabilir miyim,hiç etrafa koku bırakmadı,çılgın bağırmaları yok,sadece poposunu dokununca havaya dikiyor,,bu şekilde devam ederse 5-6 ay daha kısırlaştırmasam yazın kısırlaştırsam sorun olur mu acaba

10 CEVAP

izmir_pet

Disi ve erkek kedilerin hepsinde kisielastirilmadiginda kist olusumu olur. Kiminde 1senede kiminde 3senede bulur ama olur. Daha fazla beklememenizi oneririm. Bende bu yuzden istemeye istemeye kisirlastieicamm

EmineDuman

Beklemeyin bence de.Hemen yaptırın o da rahatlar,arkadaşlara katılıyorum.Belki şu an fazla belirtisi yok ama olmicak değil.

minnoskoss_123

Erkek sanırım. Erkek kedileri 6 aylıkken kısırlaştırmak en doğrusu. Bence siz vakit kaybetmeden işlemi başlatın. Sonra daha zor oluyor.

onurhhn

Yazın daha zor olur havalar çok sıcak olmadan bahar aylarında kısırlaştırın.

pinarsert

7 Aylıktan sonra, ilk kızgınlığına girmiş olması gerekiyor. Beklemek onun için kötü, çünkü isteğini gideremiyor. İçgüdüleri onu rahatsız ediyor. Bu sebeple stres altında bir hafta geçiriyor bence hayvana onu yaşatmaya gerek yok tabi benim fikrim. Kızgınlık dönemi dışında hemen yapsanız daha iyi olur.

nyssa

merak ettiğim de o zaten kısırlaştırmazsam sağlığı bozulur mu

minnoskoss_123

Erkek mi dişi mi?

minnoskoss_123

Bahar aylarında aslında çiftleşme dönemi başlıyor ki:)

nyssa

teşekkürler yanıtlat için yani bu bekleme süresi sağlığına olumsuz etki yapar mı acaba

satinalmayin

Bazı kedilerin kızgınlık dönemi çok hafif geçer sizi rahatsız etmiyor ise neden kısırlaştırmak istiyorsunuzki sonuçta bu bir ameliyat ve organ alınıyor ortada bir gerkçe yok ise gerekte yok kısırlaştırmaya.