Kedimi Farkli Bir Eve Götüreceğim Tepkisi Nasıl Olur?

Minnakpatipuki

Kedimi dün akşam erkek arkadaşımın evine goturdum. Farkli bir ortam görünce nasıl bir tepki verecek diye. Erkek arkadasim da benim capraz dairemde oturuyor. Ayni apartta oldugumuz icin dairelerin plani tuvalet banyonun yeri camasir makinasi buzdolabinin yeri ayni sadece koltuklarin yeri farkli. Goturdugum zaman sürekli miyavladı ve etrafa bakindi. Kokladi banyoya girip çıktı ordada baya miyavladı. Banyo ve odalar arasında sürekli bakindi miyavladı biseyler arıyor gibiydi böyle. Ne yapmaya çalıştığını anlamadim. Daireler çok benzer olduğu icin mi şaşırdı acaba yoksa yeni bir ev yeni kokular olduğu icin mi?

Bir sorum daha var. Sınavlarımdan sonra yaklaşık 2 hafta kalmak icin ailemin evine gideceğim. 4 aylık kedimi de yanında götüreceğim. Şuan kaldigim ev 1+1 ve tek kalıyorum. Kedim sadece bana ve erkek arkadaşıma alışkın. Ailemin evi ise 5+1. Oraya gittigimizde nasıl bir tepki verir bilen varmı ? Erkek arkadaşımın evinde olduğu gibi sürekli miyavlar mi. Ben ona güven verirmiyim yoksa çok şaşırır mi? Nasıl bir tepki verir? Onu rahatlatmak ve ortama uyum saglayabilmesini kolaylaştırmak icin neler yapmalıyım?
(Burda bir otele biraksam yine farklı bir ev hatta farklı kediler olacak. Ayrıca ben yanında olmucam daha çok strese girer diye düşünüyorum. O yüzden bırakmak istemedim)

28 CEVAP

Gozdetemizel

Salon mutfak kapali kalsa da kapi acildigi anda iceri firlicak meraktan zaten.ozamanda kovalamaca baslicak cikarmak icin.siz salonda o disarda miyavla Allah miyavla :) valla kolay gelsin ne diyim

izmir_pet

Gozdetemizel haklisiniz fskat su s varki eger bize alismissa bizsiz durmazlar. Terkedilmis hisseder korkar surekli miyavlarlar

Minnakpatipuki

Bende o yuzden yanimda goturuyorum zaten hem aklim da kalir ozlerim ayrica :) Burda başka gezdirebilecegim bi yer yok diğer arkadaşım ilçe de oturuyor ötekiler de yurtta :( erkek arkadaşıma annesi ve ananesi gelip kalmıştı bir kaç gün önce onlar yabancı ya eve kokuları sindigi icin belki öyle miyavlamistir.

Minnakpatipuki

Gozdetemizel valla annem getirme diyo :D Ama alışması lazım kedim 4 aylık allah izin verirse uzun ömürler var önünde. Bu süreçte ben evlenene kadar veya atanana kadar ailemin evinde kalıcam tabiki de pisicanım da benle kalıcak.
Biz salonda oturmuyoruz zaten sadece ağır misafir gelince açılıyo salon yani bizde kediyle aynı durumdayız bizde giremiyoruz yani :D mutfak konusunda da annem haklı tezgaha çıkıyor hep o yüzden kapalı kalsa daha iyi olur diye düşünmüştüm ama tabi dediginiz gibi meraktan kudurcak biliyorum

izmir_pet

Hep soyluyorum ama bende izmirden ankaraya goturdum kedimi, kimeye emanet edemedim. Aklim kalcagina benimle olsun yani. Akliniz hicbiyerde kalmiyo en guzeli:) mecbur alisicaklar

Minnakpatipuki

Bende 2 gün memlekete gitmiştim. Erkek arkadaşım benim evimde kaldı sırf kedi icin :D yoksa benimde çok aklım kalırdı.

izmir_pet

Sizin oyle bi sansiniz olmasi cok guzel yaa:)

Minnakpatipuki

Benim kedimde baya zayıftı. Kilo alması icin veteriner mama kabında hep mama olsun hiç kaldırma dedi. 2 hafta da ben bile farkettim kedimin kilo aldigini. Isterseniz sizde deneyebilirsiniz :)

Minnakpatipuki

Benim veteriner de aynısını demişti. Tosun diyor hep vetimiz :D

Minnakpatipuki

Gözde hanım çok teşekkür ederim mesajiniz icin söylediklerinizi uygulicam :) size bir sorum var ozelden mesaj atamadım çünkü mesaj engeli gibi biseyiniz var sanirim. Burdan sorayim sorumu. Annem pek sevmiyor kedileri on yargılı biraz. Özellikle mutfağa girmesini kesinlikle istemicektir. Salonda da deri koltuklar var :D bu 2 odaya kesinlikle sokmaz. Bu odaların baştan kapalı olması daha iyi olmaz mı?
Bir de stres kendini başka şekildede belli eder mi? Sadece miyavlamasindan mi anlarim strese girdigini. Hiç strese gireceği birşey olmadı daha kedimin o yüzden kestiremiyorum ne yapar nasıl davranır. Aileden kardeşime ve bana alışkın zaten. Sadece annem ve babamı ilk kez görcek

Minnakpatipuki

Beautiful cat bende öyle düşündüm bulaşıcı hastalıklar var. Ayni zamanda 4 aylık küçük yani ha ordaki ortama kedilere alışmış ha evde anneme eve alışmış aynı hesap bence. Hem evde ben yanında olcam en azindan tanıdık bir koku olcak. Tuvaletini oyuncaklarını taşıma kabini aynen goturcem zaten. Belki bunlar ona güven verir. Kardeşim de çok seviyor kedimi ikimiz ilgilenince stresi biraz azalır diye umuyorum.

izmir_pet

Cip ne icin acaba yaa? Arabistanla mi alakali. Bulgaristan turkiye arasi sorun olmuyo giris cikis da. Her ulke farkli heralde

izmir_pet

Allah yardimciniz olsun yaa boyle sartlart:((