Kedim Geri Gelir Mi?

gofretx

Kedim 10 aylık, tekir ve erkek. Biz onu dışarı çıkarmaya alıştırmıştık her gün bir iki saat(bazen 3-4-5) dışarı çıkıp eve geri geliyordu önceden sitenin içinden çıkamıyordu artık siteyi falan baya aştı. Bugün de yine saat sabah 9 gibi dışarı çıkmıştı. Babam başka bir kedi daha görmüş galiba dişi bir kediymiş. O vakitten bu yana hiç görmedik, sesleniyoruz ama gelmiyor. Gelir mi sizce? Başına bir şey gelmiş olabilir mi? Veya dişi kedi ona zarar vermiş olabilir mi? babamın dediği kadarıyla bizim kediden büyük gözüküyormuş. Bildiğim kadarıyla karşı cinsten bir kedi görünce eve bir iki gün gelmiyorlarmış doğru mu? O da öyle olabilir mi? Ne yapmalıyım kar yağıyor üşümüştür ve acıkmıştır

6 CEVAP

Mayis1

Sanırım kızgınlığa girmiş. Bizim bahçedeki erkek kedilerden biri de kızgınlığa girip gitti. Hem aç hem soğuk. Başına bir şey gelmemiş olsa da geri dönse keşke ama ümidim kalmadı artık. Bazı erkek kediler dönüyor, bazıları dönmüyor ya da başına bir şey geliyor. Bizimki gideli 2-3 hafta oldu. 1 ay geçtikten sonra geri gelen de oluyormuş. Pek araba geçmez burada ezildiğini düşünmüyorum, ama köpekler bir şey yapmış olabilir ya da soğuktan ve açlıktan . Ben diğer erkek kedimiz gitmesin diye dua ediyorum. Keşke geri gelse. Umarım sizin kediniz gelir.

Mayis1

Kapıya kumunu koyun ve arayın. Elinize mama kabını da alın. Bulursanız da kısırlaştırın ve sokağa da çıkmasın bir süre.

ahmetaydinli

Merhaba kedinin tuvaletini temizlemeden sitenin bahçesine koyun bildiğim kadariyla kaybolan kediler kendi kaka çiş kokusunu alinca geri geliyor hatta yanina yas mama kuru mama ve su koyun bide kartondan disini poset ile kaplayim yuvarlak delik acip yanj kulube yapıp koyun belki gelir. Inşallah bulursunuz kedinizi

gofretx

Site de oturuyorum aslında kedi beslememize karşılar yani kedi kumu falan koyarsam iyice rahatsız olurlar kapıcı falan çöpe atabilir. Bir de hâlâ gelmedi kedim umarım gelir.

Aslikms

kapıya mama falan koymayın karnını doyuracağı için gelmez karnı iyice acıkınca başına birşey gelmediyse gelir.

gofretx

14 saat oldu şimdiye acıkmış olması gerekmiyor mu?