Düzelmeyen Agresiflik

semih85

Merhaba petlebi ailesi, sizlere danışmak istediğim şu; kedim o kadar agresif ki bir çita bile daha uysal olabilir. ne tarayabiliyorum ne tırnaklarını kesebiliyorum
ellerimi gören sizin kediniz mi var diye soruyor. Hepsini geçtim fena halde ısırma huyu var. hemde var gücüyle ısırıyor. uysallaşır diye kısırlaştırdım bana mısın demedi. onu çok seviyorum oyun oynuyorum. ilgi gösteriyorum ama bir türlü uysallaşmadı. evde yabancı istemiyor gelen herkese saldırıyor tırmalıyor. ne yapıcam nasıl düzelecek bilmiyorum. varsa aynı şeyleri yaşayan bi akıl verirse çok mutlu olurum.

33 CEVAP

EZK

Böyle şeyleri görüp duyunca şaşırıp kalıyorum. Bi dış fircalama konusunda zorlanıyorum. Tırnaklarını da kestiriyor, veterinere götüreceğim zaman kutuya da giriyor, misafire bayılıyor. Kim gelse kucagina oturup uslu uslu oturuyor. Hatta misafir geldiginde bizim sohbetimizi dinleyip yanımızda oturmak en büyük hobileri arasında.. :) Galiba çok şanslıyım. Okuyanlar lütfen maşallah desin.. :))

semih85

veterinere gitmemiz en büyük problemlerimizden biri sepetini gördüğü an saldırıyo 1,5 saat sepete sokmak için uğraştığımı kan revan içinde kaldığımı bilirim. veterinerde 3 kişi zor tutuyorlar. o yüzden tırnak kesmek için vete götürüp travma yaşatmak istemiyorum. lokum_british yazıyı okudum deneyeceğim ama bu gibi yöntemler pek bizde işe yaramadı geçmişte :)) bben artık kedi değil vaşak beslediğimi düşünüyorum. :D

edasukur

Tırnak kesimi, taramak falan bunun tek çaresi veterinere götürüp yaptırmak sanırım. Yazdıklarınıza bakılırsa dostumuz baya asi :)

Sarecansu

tırnak kesmeye şuana kadar alışmadıysa arrtık alışması zor olabilir

kedigibiyiz

Merhaba benim kedime farklı sebeplerden dolayı antidepresan önerilmişti. Vetimizle antidepresan hakkında görüştüğümüzde sizin kediniz gibi davranışları olan kedilerle kullanıyorlarmış esasen, ama son çare. Her yol denenip olmadığında kimyasala başvurmak en mantıklısı.
Yukarıda arkadaşlarımın söyledikleri gibi lavanta yağı faydalı olabilir ama sizin anlattıklarınızı lavanta çözemeyecek gibi. Bu durumda bana da ikinci kedi daha mantıklı geldi. Hem oyun oynarlar hem enerjilerini atarlar. Hiçbiri çözüm olmazsa vetinizle bu konuda mutlaka çözüm bulmaya çalışın. Geçmişler olsun

kedigibiyiz

Bu arada benim kedim de inanılmaz uslu ama kesinlikle tırnakları kestirmiyor bu anlattıklarınız içinde en sık görülen sebeplerden biri. Ben uyurken kesiyorum yoksa kaçıyor bizim çocuk da. Uyurken deneyin bakalım bir de

izmir_pet

:DDD anlattiklariniz= Mia:)) bana hic yabanci gelmedi bunlar. Ama benimki 9aylik suan bayagi uslandi. Fakat hala misafir istemez kimseye elletmez. Ama ona dokunmayana da saldirmiyo tabi. Tirnak kesim ve tarama uyurken yapiyorum yavas yavas anlamadan. Baska care yok yerinde durmuyo. İsirmaya gelince kufukten kizicaktiniz. Elinizi oyuncak gibi gormemeli. Hayir kelimesini ogretin kizin. Hic olmadi ben aaaaaa yaptigimda acidigini anlayip,hemen birakip yalamaya basliyor. Bunu da deneyebilirsiniz

semih85

inanın söylediklerinizin hepsini yaptım. hayır diye bağırdığımda korkup çekilmek yerine daha şiddetli saldırıyor. 1,5 yaşında büyüdükce uyysallaşır dediler ama hala bi değişiklik yok.Birde hiç derin uyumaz her sese dikilir hemen o yüzden tırnak kesme uyurken bile yapamıyoruz.

izmir_pet

Acaba veterinere saldiriyor mu peki? Edasukur hakli da ondan sordum

lokum_british

Sepete alıştırmaya çalışın o zaman ilk olarak. Ben kendi yöntemimi anlatayım, klasik basit plastik kafesi var Lokum'un, kafesine ilk başta hiç girmiyordu, geceleri de benim yatağımın yanındaki komodinin üzerinde uyuyordu. Kafesin ön kapağını tamamen çıkartıp içine kalın bi havlu serdim ve sevdiği bi oyncağını içine bırakıp kafesi komodinin üzerinde koydum. Yere yattı, kafesin yanına gitti oturdu, kafesin üstünde yattı vs. en son sabah kafesin içinde uyuyordu. O kafesin yeri artık orası, içinde uyurken asla rahatsız etmedim. O gün bu gündür geceleri o kafesin içinde uyuyor, benden sıkıldığında kafesine gidiyor, kafese koyacağım zaman kendiliğinden giriyor. Siz de içine oyuncak, ödül maması, kedi otu falan koyup önce ona kafesini sevdirin derim. Acil durumda zorlanmazsınız böylelikle.

semih85

EZK gerçekten maşallah. Hayal ettiğim böyle birşey di ama tam tersi oldu yinede kızımı çok seviyorum. o olmadan ne yaparım düşünmek bile istemiyorum. ama yine de insan bir ümit düzelir diye umuyor. sormak istediğim bbirşey daha var veteriner coco yu tanıdıktan sonra bitkisel içerikli sakinleştirici bir tablet önerdi tabii kesin sonuç alırsınız demedi ama denemekte fayda var dedi sizler duydunuz mu bu tableti ismi composure.

EZK

semih85 tşekkür ederim.. :) Belki o tablet ise yarayabilir. Ben de duymuştum, markayı bilmiyorum ama böyle bireyden bahseden tanıdıklarım vardı.. :) Ben hiç denemedim. Bu arada tabi ki Kahraman da melek değil. Beni bunalttigi zamanlar da oluyor. Ama sizi çok iyi anliyorum. Ne yaparlarsa yapsınlar evlat gibi oluyorlar.. Iyi ki varlar.. :)

izmir_pet

Cok aman aman etkili dgl ama benim komsumun kedisi 1yasinda bayagi yaramazdi. Surekli miyavliyo uyumuyodu falan. Haftada 2lavanta yagi suruyodu bir iki damlada. Veterier onermis ona. Cok etkili olmasada belkii bi nebze sakinlestirir mi diye dusundum

Recai44

Kedinizi yoracak oyunlar oynamayı deneyin . Bi ipin peşinden koşturun. Yorulup enerjisi bitince de doya doya sevin .

semih85

hepinize teşekkür ediyorum cevaplarınız için :)