Yeni Doğum Yapan Kedi

Friolero

Selam,

Öncelikle anane oldum :dd

Burada sahiplendirme yaptığım terk edilen bir kediden bahsetmiştim. onun eşi ve yavruları da aynı zamanda terk edilmişlerdi. Yaklaşık 1 bucuk hafta önce falan anne doğum yapmıştı. Veterinerdeydi. Ben de bugün eve aldım.

İlk defa yeni doğum yapmış bir kedi bakıyorum. Tavsiyeleriniz var mı? Sanırım kitten mama kullanmam gerekiyormuş. Önerileriniz nedir?

23 CEVAP

izmir_pet

Recai bey siz bayagi tecrubelisiniz:D bu konuda ne deseniz inanirim:DD

Recai44

Birde kedileri annenin kendisini güvende hissedecegi sıcak bir yere koyun. Yoksa yavru kedileri evin muhtelif yerlerinde bulabilirsiniz . Anne kedi bazen yavrularini taşıyabiliyor.

Friolero

iyi ya. Doğumu riskli geçmişti ama toparladı:) çok iştahlı. Tabii sahiplendirmek zorundayım sütten kesildikten sonra anne kediyle beraber yavruları. Çok bağlandım şimdiden :)

Recai44

Biz ayrilirken baya bi zorluk yaşıyoruz. Insan alışınca kopamıyor. 5 hafta gibi yavrular mama yemeye başlarlar. Eksra özel bi mamaya gerek yok . Sadece hafiften ıslatın. Kum eğitimi içinde kumu yavrular mama yemeye başlayınca yuvanın yakınlarına koyun ve yavruların kum kutusuna girmeleri için onlara yol yapın. Kediler zaten annelerinin kumu kullandığını görünce kumu kullanacaklardır .

Friolero

Teşekkürler yelizciim < 3

Bilgileriniz için çok teşekkürler recai bey :)

Recai44

*kediniz evcilse olacaktı

Recai44

Kediniz zaten kritik süreci atlatmış. Sağlığı da yerinde gözüküyor.

izmir_pet

İlayda hepsi birbirinden tatlilarrr yaaa masallahh:) allah uzun omurler versin insallahh..