Kedim Yüzümü Tırmaladı?

gizoz063

Evde 4 kişiydik daha önce görmediği biri de olunca biraz gerilmiş halde olabilirdi bilmiyorum. Arkadaşlarım yemek siparişi vermişti kedim de bugün ilk defa kapıya ilgi duymaya başladı dışarı çıkmaya heves etti. Ev arkadaşım o kapıya yaklaşınca kediyi eline almıştı ama çok saçma bi şekilde tuttuğu için kedi bağırdı ben de öyle görünce kendi kucağıma aldım. Bana daha tırnak bile çıkarmayan kedi bağırıp khhlayarak yüzüme saldırdı şu an odama kapattım nasıl davranmam gerektiğini bilmiyorum yardım eder misiniz?

12 CEVAP

Gozdetemizel

Dun benim durduk yere gozumu tirmaladi.refleksle kapattim gozumu Allahtan altina geldi saatlerce kanadi.suan mosmor .hicbiyere kapatmadim kizmadim bagirmadim bile.sadece ardindan bambuyu koca vazoyla devirince aglamaya basladim.dunden beri bosbos yuzume bakiyo.sadece esim merhem surerken bacaklarima yatip surtundu.onun disinda bende onla ilgilenmiyorum dunden beri.kapamak dovmek cozum degil bence.biraz araya mesafe soktum,sabah kalktigimda ayak ucumda yatiyodu.bazen anlamsiz tepkiler verebiliyolar koltukta yanimda kendini yaliyodu bende tv izliyodum.ne uzandim ne sevmeye kalktim

pinarsert

Canı yandığı için bağırmış olabilir, kediler özgürlüklerine de düşkün oldukları için ona da sinirlenmiş olabilir. Engel olunmasına yani. Bence normal şekilde davranabilirsiniz. Bizim kediler de dışarı meraklı doğalarında var engel olamıyoruz :)

izmir_pet

Boyle bisey yaptiginda, hemen yaptigi o an kizmaniz sesinizi yukseltmeniz lazim ismiyle hitap ederek. o an yapmalisiniz ki neye kizdiginizi anlasin. Ve herkesin soyledigi gibi bi sure ilgilenmessiniz ki hatasini farkina varsin. Ama bunu asiri asiri da abartmamak lazim. Uzulur kuser ve anlam da veremez bu duruma. Ama anlattiginiza gore cani yanip yapmis istem disi refleksle. Bu durumda o an kizilabilr ama daha cok onu sakinlestirmeye calismak daha iyi olur. O sizin caninizi yaktiysa onunda cani yanmistir. Arada boyle kazalar olabilir

Ses yükseltmek on dk yalnız bırakmak bende böyle okumuştum kardeş

Bir odaya kapatmak ceza şekli olmamalı bırakın kendi halinde sakinleşsin. Yaptığı eylemin yanlış olduğunu söylemek için artık çok geç. Bir daha yaparsa ses tonunuzu biraz yükselterek kızabilirsiniz.

gizoz063

Ses tonumu yükselterek kızdım zaten kaçtı başta

gizoz063

Benim sormak istediğim şu an nasıl davranmalıyım yani ilgilenmiyim mi bi süre napıyım

gizoz063

Böyle bişey yaptığında nasıl davranmalıyım ona karşı?

gizoz063

Yanında oturmalı mıyım yoksa ondan farklı bi odada mı durmalıyım

Recai44

Yüz vermeyin .

EmineDuman

benimki de bir kez mutfak tezgahına çıktı ve cam demliğime çarpıp yere düşürdü ve kırıldı,ben ona sadece yüksek sesle hayır Duman dedimki bu yaptığının doğru olmadığını anlasın diye,veya başka zaman elimi ısırdı (biraz normalinden sert) orda da sadece yüksek sesle hayır Duman dedim.Ama başka türlü cezalandırmak bana da ters geliyor,ve inanın o an yüksek sesle söyleyince bir daha yapmıyorlar.Yani Duman şimdiye kadar bir daha yapmadı :) Bence de biraz da mesafe koyarsanız o zaten mırmır gelir yanınıza :D diğer türlü bir yere kapatmak veya vurmakla hatalarını anlamazlar ve gerek de yok onun canını acıtmaya :(

gizoz063

Yaşı ve cinsi gereği galiba biraz asi bi kedim var yüksek sesle hayır dediğim zaman yapmayı bırakıyo ama sonra tekrar yapıyor anlam vermek zor :D