Uzayan Tüyler

batinaydogan1

Merhabalar, kızım Lolâ'nın tüyleri fotoğrafta da görüldüğü üzere çok fazla uzadı. Diliyle kendini yalarken çok zorlanıyor. Canlılarımızın tüylerinin kestirilmesine çok taraftar değilim. Ama şu an sanki ona eziyetmiş gibi geliyor bu yüzden sizce kestirmelimiyim.?

23 CEVAP

Aslikms

bence kesmeyin o alışmıştır tüylerine malt alın sıkıntısı kalmaz pisinin hem böyle çok güzel maşallah

batinaydogan1

Tablet ve maltta kullanıyorum arkadaşlar sorun zaten bu değil anlatamadım sanırım ben. Tüylerimiz gayet sağlıklı dökülme yok yıpranma yok. Tüy yutmaktan yana bir rahatsızlıkta yok çok şükür. Sadece 10 cmye kadar uzayan tüyleri var yalarken çok zorlanıyor dili yetişmiyor

Ecerana

Bnce de tamamen tıraş ettirmeyin çünkü bir kere tıraş olsa seneye tekrar aynı hale gelecek tüyleri yine kestireceksiniz. Yani bunun sonu yok ve sürekli tıraş olan kedilerin tüy yapısı bozuluyor bnim arkadaşımın kedisi sizin ki gibiydi sürekli tıraş ettirdiği için artık tüyleri kısaldı normal kedi tüyü gibi oldu. Haberiniz olsun yani

satinalmayin

ama makinayla sıfıra vurmayın sakın ozaman yaralı gibi hissediyor kediler özgüvenleri sarsılıyor.

Sarecansu

evet katılıyorum arkadaşa. maalesef üretimler. doğal bir ırk değil ki doğaları o kısaltmayın diyelim..

EmineDuman

Bence kısaltabilirsiniz , bunu bayıltmadan yapan pet kuaförleri de var.Ben hatta daha bugün Duman için gittim konuştum.Iran kedisinde bide düzgün taranamaz ve kedinin yalayamaz hale gelirse tüzleri çabuk topaklaşabiliyor bu yüzden kesmek daha mantıklı.Ben biraz daha beklicem çok acil değil şu an ama sizinki kendisini temizlemekte zorlanıyorsa yaptırabilirsiniz bence :)

Erlsri

Merhaba furminator işe yarıyor mu acaba ? Benim kedimin de tüyleri uzun . True touch eldiven ve pet zoom kedi tarağı kullanıyoruz . Furminator kullanışlı ise kullanmak isterim.

batinaydogan1

Az da olsa berberlik yeteneğimiz var biraz kısaltabilirim o halde