Köpegimin Ayaklarını Isırması

betulylmz

merabalar, 7 aylık köpegim var sozumu katiyen hic dinlemiyor isine geleni dinler sadece bugun ilk defa ona kizdim ve bagirdim cok sinirlendirdi beni ben kizdiktan sonra ayaklarini isirmaya, ayaklarini yuzunde gezdirmeye ve vucudunu yaladigini gordum yapma desem bile nafile deli gibi ayaklarini isirdi sebebi kizmis olmamdan mi kaynaklidir daha once yapmiyordu

8 CEVAP

Heathcliff

Köpek eğitiminde bağırmanın kızmanın ceza vermenin hiçbir anlamı yok o kadar karmaşık bir zekaya sahip değiller.Köpek eğitiminde kararlı ve sakin olunmalı vücut dili doğru kullanılmalıdır.Özellikle youtube da köpek eğitimi hakkında çok güzel yerli ve yabancı videolar var onları izleyip uygulamak bile sizin baya bir yol katettirir.İşe yaramazsa köpek eğitim kitaplarına başvurun.

betulylmz

ayaklarını ısırmasından bahsetmiştim aslında

Heathcliff

Daha önce bu davranışı göstermediyse stres kaynaklı olma ihtimali yüksek stresin kaynağı da siz ve sizin yanlış davranışlarınız olabilir

betulylmz

yani bu zamana kadar yoktu da yanlış davranışım 7 aydır, bugün var

Heathcliff

İnsanlarda çoğunlukla bir anda delirmiyor depresyona girmiyor ya da hastalanmıyor hepsi bir sürecin sonunda oluşuyor.İlk defa ona aşırı tepki verdiğinizden bahsetmişsiniz bu tetiklemiş olabilir.Köpekler sürü zihniyeti ile düşünür sizde onunla beraber sürünün bir parçasısınız bu sürüde dengelerin bozulması onu strese sokmuş olabilir.

betulylmz

evet ilk defa oluyor kizdigim ona ben de bunu soyluyorum bundan kaynakli midir diye ayni seyi soyluyoruz ama anlasamadik sizinle bir yerde tesekkur ederim bilgileriniz icin

Heathcliff

Evet ben de sorunuza cevap verdim sadece "Evet kızdığınız için" demek yerine bildiklerimi yazarak daha çok yardımcı olmak daha geniş düşünmenize yardımcı olmak için uzun uzun yazdım

berent-

Isırınca kötü ses çıkarabilirsiniz mesela pet şişenin içine taş koyun ısırınca sallayın