Kedilerim Beni Çok Şaşırtıyor

pinarsert

Merhabalar arkadaşlar, dün akşam bir olay yaşadım paylaşmak istedim daha önce tanık olan var mı merak ediyorum.
3 dişi kedi sahibiyim. 1 anne 2 de yavrusu.Yavrulardan biri iki hafta önce kızgınlık dönemini atlattı. Dün de diğeri kızgınlığa girdi.
Dün gece dişi kedimin bağırdığı sırada kardeşi üzerine çıktı ve ensesini ısırarak çiftleşme şeklini aldı. Oyun yaptıklarını düşündüm genelde ısırarak
oyun oynarlar ama bu ense ısırma hali 3 dakikayı geçmiştir. Yani iki kız kardeş çiftleşti sanırım. Acaba yardım etmeye mi çalıştı. Bunu daha önce yaşayan var mı yoksa bizimkilerin şahsina münhasırlığı mı :)

10 CEVAP

pinarsert

Çiftleşmeden kastım çiftleşme halini almaları. Ufak detaylara takılmayın. Doğanın getirdiklerine elbette şaşıracağım.

edasukur

3 kedim var benim de, 3ü de erkek :) ve geçen hafta 3ü birbirlerinin sırtlarına çıkıp enseden ısırarak çiftlesme pozisyonu aldılar. Bu arada 2si kısır biri de yavru. Veterinere anlattım böyle böyle oluyor normal mi diye çünkü anlam veremedim hiç ve ilk kez böyle bir şeyler karşılaştım, oyundur dedi :) aklıma şöyle bir soru geldi sonra: kısırlaştırılmış kedi yine de kızgınlık belirtsi gösterir mi. Onun da cevabını aldım, erkek kısır kedilerde kesinlikle bir belirti olmazmış ama dişi kedilerde kısır olmasına rağmen bazen kızgınlık belirtisi gözükürmüş. Bunun nedeni de dişi kedileri kısırlaştırırken bazen yumurtalıkların hepsi alınamayabilirmiş fakat belirti gösterseler dahi hamile kalamazlar dedi. Tabi ki her dişi kedi için geçerli değil :)

Darcy93

Benim erkek kedilerim de hem çiftleşiyorlar hem de birbirlerini emziriyorlar

jingjing

yorumları okudukça şaşkınlığım arttı benim de .. hoyydaaa :D:D

Sarecansu

ya bu şapşikleri yicemn:D

satinalmayin

iki kediniz nasıl çifleşicek arada bir vasıta lazım o yok malum siz şaşırıyorsunuz bari bizi bu ifadelerle şaşırtmayın

pinarsert

Öğrendiğim iyi oldu teşekkür ederim merak konusuydu benim için de :))

pinarsert

Ben yedim dün ikisini de :)))

Sarecansu

kekdjsıudnsısjzmsoskmas :Dfffffff

pinarsert

Bizimkiler de kendilerini emiyor birbirlerini de emziriyor çok garipler