Kedim Daha Küçük Ama Oyun Oynarken Isırmaya Çalışıyor

GULLUKAVAK

Erkek 6 aylık kedim var benimle oynarken ellerimi ısırmaya çalışıyor ben tepki verdiğimde de yalamaya başlıyor bu ısırma huyunu nasıl değiştirebilirim yada korkmama gerek varmı

6 CEVAP

Alicveben

Benimki de böyle yapıyor bazen, bence tepki vermeye devam edin :)

Erlsri

Elinizle oynatmayın sakın alışır çünkü. Oltalar var onunla oynatabilirsiniz. Elinizi ısırdığında tepki verin ve oyunu bırakın onun olduğu odayı terkedin veterinerimiz bize böyle demişti. Ama ısırmalar devam edecektir yavru daha :)

edasukur

Korkmanıza gerek yok, dişleri kaşındığı için ısırıyordur sizi. Sizi ısırmak istediğinde onu ısırıp oynayabileceği başka şeylere yönlendirmeye çalışın sürekli.

_kklkmlk

Yavruyken elinizi ısırdığında size hafif gelip de siz oynamasına izin verdiyseniz olur bu çünkü yavruyken dişleri tam çıkmamak olr ve büyüyünce dişleri tam cıkmış olur ve oynarken elinizi ısırır p yüzden elinizle değilde oyuncaklarla oynatmanızı tavsiye ediyorum yoksa büyüyünce sizi ısırıyor

Fablemoon

Bizimki küçüktü acıtmıyordu sonra yetişkin dişleri çıktı şu an 7-8 aylık elimizi mahvediyor kerata :D ama oyun amaçlı yapıyor tabi ki bizde küçükken alıştırmadık maalesef geçer demişlerdi bize ama yok tabi büyüdükçe azalma oldu

GULLUKAVAK

Büyüdükçe ısırmaları artmaz umarım :((