Kedim Çok Zayıf.

Kedim 1yaşında bir buçuk kilo. Çok zayıf. Proplan kullanıyorum ancak artık onu da yemiyor. Yaş mamaya bile tenezzül etmiyor. Fakat keyfi yerinde hala yaramaz. Biraz olsun kilo alması için mama tavsiyesi isteyeceğim sizden ?

13 CEVAP

@pattylove Kedilere ev yemeği de verilmeli sözünde kastedilen asla kızartma veya salam sosis sucuk değildir. Yanlış biliyor olunabilir tabii ki ama başkalarını da yanlış yönlendiriyorsunuz. Kızartma ve sosis gibi yiyeceklerin kedinize neler yapacağını internetten veya veterinerinizden öğrenebilirsiniz. Sağlıklı yaş mama yapmak çok basit, bir et seçin, yağ tuz gibi herhangi bir şey kullanmadan güzelce haşlayın, kediler için zararı olmayan ve mümkünse faydası olan bir veya birden fazla sebze seçin ve onu da haşlayın, tercihe göre ek gıda ekleyebilirsiniz, hindistan cevizi yağı veya zeytinyağı gibi bitkisel yağlardan da ölçülü bir şekilde katabilirsiniz. Bu karışım güzel ve sağlıklı bir yaş mama olur, sitede de yaş mama tarifi veren bir sürü üye var onların tariflerine bakabilirsiniz. Ama bazen kedilerin iştahsızlığı bir hastalık belirtisi olabiliyor, veya kısır değilse kızgınlık döneminde de iştahları azalıyor. Veterinerinize danışsanız daha iyi olur. Umarım iyi olur kediniz, geçmiş olsun

Anonymus552223

Kisirlastirin

Gamzessven

Kısırlaştırma için 2,5-3 kilo olması gerek diye hatırlıyorum. ama evet o kiloya ulaştıktan sonra mantıklı kısırlaştırmak.

Gamzessven

Söylediğiniz royal canin,hills,proplan hepsinin de çok kötü olduğu söylendi bu sayfada :(

Pattylove

kediniz için kedi süt tozu veya vitamin takviyesi yapın ayrıca ev yemeği verilmez diye birşey yok sucuk salam ve sosis gibi ürünleri haşlayın veya iyice kızartın birde bunalıma girmiş olabilir yanına arkadaş edinebilirsiniz :)

Gamzessven

Proplan yerine daha proteinli bir mama kullanmalısınız bence. ND nin içeriğinde yüksek oranda taze protein var bakmanızı öneririm. Arkadaşın bahsettiği gibi evde yaş mama yapabilirsiniz. Kabak havuç ve eti haşlayıp püre yapıyorlardı bu sitede gördüğüm kadarıyla. Balık yağı da iştah arttırıyormuş belki balık yağı araştırabilirsiniz

Eliifsngl

1 yasında demişsiniz ama siz yinede royal canin kitten deneyin yavru maması, bi süre onu yesin birde yoğurt verin arada derim. Kedim 7 aylık 4 kilo. Çok zayıf ve iştahsızdı bi çok şeyi denedim bende kilo aldırabilmek için biraz fazla aldı :) proplan çok kaliteli bir mama kopeğim için kullanıyorum ama bazen tadını sevmiyorlar kedi yada köpekler diyim. Hills te denenebilir konservede

Eliifsngl

1 yasında demişsiniz ama siz yinede royal canin kitten deneyin yavru maması, bi süre onu yesin birde yoğurt verin arada derim. Kedim 7 aylık 4 kilo. Çok zayıf ve iştahsızdı bi çok şeyi denedim bende kilo aldırabilmek için biraz fazla aldı :) proplan çok kaliteli bir mama kopeğim için kullanıyorum ama bazen tadını sevmiyorlar kedi yada köpekler diyim. Hills te denenebilir konservede

Ne kadar zayıf en az 3 kilo olmalı bence 1 yasinda

Cansumuezza

baya zayıf. bana kalırsa mama içeriği ayırt etmenin zamanı değil önce toparlanması lazım. royal canin kullanabilirsiniz bu süreçte her ne kadar yerden yere vurulsada çabucak toparlanır kilo aldırır ve severek yer bana kalırsa. toparlandıktan sonra içeriği kaliteli bir mamaya geçiş yaparsınız

Cansumuezza

Royal canin 35/30 a bakabilirsiniz

jingjing

Ben kedimi brit care crazy ile besledim ve şu an bildiğin kilolu ama gündüz biz evde olmadığımız için çok hareket etmediğinden de olabilir . bence Brit care , ND , Mattise, Sanabelle , Profine markalarından numune isteyip kediniz hangisini seviyorsa o mama ile devam edin . bu arada ben bazen yoğurt , haşlanmış tavuk ve balık da veriyorum ödül niyetinde.

izmir_pet

Mamadan once bi veterinere goturun belki bilmediginiz bi rahatsizligi varsa sorunu bulup cozmek lazim ilk once.bayagi zayif malesef. Ve salam sosis vs zaten vermeyin sakin. Mama da matisse deneyebilirsiniz. Proplan da kotu bir mama RC da.