Kedim Korkuyor

aoeo10

kedim bizim evimizde doğdu ve doğduğundan beri bizle yaşıyor yavruykende çok korkak bir kediydi ama evde benim dışımda kimseye gitmiyor küçük kardeşim acaba ben yokken bir şey yaptığından mı korkuyor bilmiyorum ama nasıl alıştırabiliriz misafirler gelince falan koltukların altından cıkmıyor korkudan

2 CEVAP

Alicveben

Benimki de böyle :) bence korkak olmak ile alakalı değil, ama çok utangaç. Yabancılara güvenmemesinin bir kişilik özelliği olduğunu düşünmeye başladım. Bilmem doğru mu ama bazı kediler doğduklarında çok sıcak kanlı, bazıları çok utangaç/korkak oluyor. Bu yüzden böyle düşünüyorum. Diğer insanlara yaklaşması için zorlamayın bence, Bu onlardan daha fazla korkmalarına neden olabilir :)

batinaydogan1

Valla benimkide öyle :) onu alıştırmak zor iş hatta alışmaz sanırım. Sürekli gelen misafirlere yaklaşıyor sadece